Elon Musk yine tek bir tweetiyle piyasaları sarstı: Paralar buhar oldu

Zhao "Araba çalıştırmak için kullanılan elektrik çevre dostudur. Dünyanın en verimli finansal ağlarını çalıştırmak için kullanılan elektrik çevresel bir sorundur" tweetini attı.

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2021 11:03
Değiştirme Tarihi: 04.06.2021 11:03
Elon Musk yine tek bir tweetiyle piyasaları sarstı: Paralar buhar oldu

Elon Musk, Bitcoin ile ilgili yaptığı son paylaşımla kripto para piyasaları yine speküle etti. Twitter hesabından Bitcoin yazıp kılıp kalp emojisi koyan Elon Musk'ın bu hareketi sonrası, Bitcoin 39 bin dolardan 37 bin dolara geriledi. 

Yaptığı paylaşımlarla kripto para piyasalarında sert hareketlenmelere yol açan Elon Musk, BTC yatırımcılarını üzdü. Musk, Twitter'dan attığı kırık kalp emojili tweet nedeniyle milyarlarca dolarlık satışa sebep oldu.

Geçtiğimiz gün toparlanma sergilemeye çalışan Bitcoin yüzde 3 civarında primle 39 bin dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Elon Musk'ın tweeti sonrasında ise 37 bin dolar seviyesine geriledi. Gün içinde en düşük 37 bin 367 dolar, en yüksek ise 39 bin 272 dolar seviyesini gördü.

BITCOIN'E KARŞI TAVIRLI

Musk, Bitcoin'e karşı olumsuz tavrını sürdürüyor. Sınırsız sayıda olan Dogecoin'e tutumu ise sürekli destekleyici nitelikte. Bitcoin ile Tesla otomobil satışını durduran Musk, Bitcoin'in çevreci olmayan yöntemlerle madenciliğe neden olmasından dolayı eleştirmişti. Sonrasında ise kripto para madencileriyle buluşup konsey kurulmasını kararlaştırmıştı.

ARKADAŞLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜ

Kripto para borsası Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao ile arkadaş olan Elon Musk'ın arasını Bitcoin açtı. Zhao, hedefine milyarder iş adamı Elon Musk'ı koyarken Tesla otomobillerini de örnek gösterdi.