Elon Musk'ın paylaşımlarına güvenen genç, dolar milyoneri oldu

Tesla ve SpaceX'in çılgın CEO'su Elon Musk'ın hayranı olan 33 yaşındaki bir adam, Musk'ın paylaşımları sonrası şubat ayında Dogecoin aldı. 225 bin dolarlık Dogecoin alan adam, 69 gün sonra bu sayede dolar milyoneri oldu. İsmi Glauber Contessoto olan adam, yaşadıklarını YouTube'da bir videoyla anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 15:02
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 15:02
Elon Musk'ın paylaşımlarına güvenen genç, dolar milyoneri oldu

Yaptığı paylaşımlarla kripto dünyasını altını üstüne getiren Elon Musk, bir yandan Tesla için kripto para yatırımlarını sürdürürken, şirketin haricinde kişisel olarak da ilgisini ve düşüncelerini dile getiriyor. 

GÜVENDİ MİLYONER OLDU

Webtekno'nun haberine göre, sürekli Dogecoin ile ilgili paylaşım yapan ve bu paylaşımlar popüler kripto paraya olumlu anlamda etki ederken, onun hayranı olan Glauber Contessoto isimli kişiyi de milyoner yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

BANKADAKİ PARALARINI ÇEKTİ TESLA HİSSELERİNİ SATTI

Los Angeles'ta yaşayan 33 yaşındaki Contessoto, Musk'a güvenerek şubat ayında bankadaki paraları ve Tesla hisselerini satarak elde etti paralarla, 0.045 doalrdan 5 milyon adet Dogecoin aldı. Bu da yaklaşık 225 bin dolarlık bir yatırıma tekabül ediyor. 

REDDİT'TEN PAYLAŞTI

Elon Musk hayranı, yaptığı yatırımdan tam 69 gün sonra, 15 Nisan'da Reddit platformu üzerinden bir paylaşım yaparak, kullandığı borsadaki hesabına dair bir görüntü paylaştı. Bu paylaşımda yazan yatırım tutarı, 1 milyon 81 bin 441 dolar idi. Yani bu adam, hayranlık duyduğu Elon Musk'ın paylaşımlarını göz önünde bulundurarak bir işe girmiş ve o işin sonunda çok ciddi miktarda para kazanmıştı.

Konuyla ilgili YouTube'da bir paylaşım yapan Contessoto, ailesinin ve arkadaşlarının bu yatırımı bir çılgınlık olarak değerlendirdiğini ancak plana sadık kalmayı tercih ettiğini, böylelikle de milyoner olduğunu ifade ediyor. Hazırladığı videoda 69 günlük süreçte neler yaşadığından bahseden YouTuber, bir hayranlığın nelere yol açabileceğinin en çarpıcı örneklerinden biri olacak gibi görünüyor.