Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'e inceleme

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance'e Avrupalı regülatörler tarafından inceleme yapılacak. Regülatörler, Binance'in menkul kıymet kurallarına uyup uymadığına bakacak. İşte Binance inceleme kararıyla ilgili ayrıntılar... 

Yayınlanma Tarihi: 22.04.2021 11:47
Değiştirme Tarihi: 22.04.2021 11:47
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance'e inceleme

Sözcü'nün Financial Times'a dayandırdığı habere göre, Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'e, Avrupalı regülatörler tarafından inceleme yapılacak. Regülatörler, hisse senedi tokenlerinde işlem yapılmasıan imkan veren Binance'ın AB'nin menkul kıymetler kurallarıan uyup uymadığına bakacak... 

Konuyla ilgili olarak Financial Times'a açıklama yapan İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi FCA, hisse tokeni ürününü anlamak için Binance ile birlikte çalışma yürüttüklerini, bu ürünlerin ve hizmetlerin FCA kurallarına uygun olup olmamasında Binance ve üst yönetim ekibinin sorumluluğu olduğunu belirtti. 

Almanya’da Bafin ise hisse token platformu için potansiyel soruşturma konusunda bilgi vermedi.

KOMİSYONSUZ İŞLEM YAPILABİLECEĞİNİ DUYURMUŞTU

Binance önceki hafta yaptığı açıklama ile hisse senedi tokenleri ile komisyonsuz işlem yapılacağını duyurmuş ve şu an için Binance hisse senedi tokenleri ile birlikte sadece Tesla hisselerinin komisyonsuz olarak alınıp satılabildiğini açıklamıştı.

14 Nisan’da Coinbase hisse senetlerinin Nasdaq’da işleme açılması sonrası da Coinbase hissesi ile desteklenen “COIN” token'ını platformunda listeleyeceğini duyurmuştu. Token'laştırılmış Coinbase hissesi, COIN/BUSD işlem çiftiyle alınıp satılabiliyor.

Binance’nin hisse tokenlerinde ABD, Çin ve Türkiye’den işlem yapılamıyor.

Binance, kendi web sitesinden yaptığı açıklamada daha fazla hisse senedi tokeni ve özelliği listeleyerek piyasa talebine yanıt vermeye devam edeceğini belirtirken, bunun için FTX ve Bittrex Global'in de iş birliği içinde olduğu Alman finans firması CM Equity AG ve İsviçre merkezli tokenizasyon şirketi Digital Assets AG ile anlaştığını da duyurmuştu.