Dogecoin'in yaratıcılarından olan Billy Markus, 2015 yılında tüm Dogecoinlerini satıp ikinci el otomobil almış

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimi olan Dogecoin, 2013 yılında Billy Markus tarafından 'şaka' amaçlı geliştirilmişti. Tesla ve Space X şirketlerinin patronu Elon Musk'ın arka arkaya yaptığı açıklamalar sonrası Dogecoin, yüzde 1400 artış yaşayarak en popüler kripto paralar arasına girdi. Dogecoin yaratıcısı Bill Markus ise yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı. Markus, kendi geliştirdiği bu coinlerin hepsini 2015 yılında satıp 2015 yılında Honda Civic aldığını söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 12.02.2021 14:19
Değiştirme Tarihi: 12.02.2021 14:19
Dogecoin'in yaratıcılarından olan Billy Markus, 2015 yılında tüm Dogecoinlerini satıp ikinci el otomobil almış

Dogecoin yaratıcılarından Billy Markus, sene başından bu yana değeri yüzde 1400 artan para birimi hakkında konuştu. 

Bundan seneler önce, takvimler 2013 yılını gösterdiğinde Jackson Palmer ile şaka olsun diye Dogecoin'i geliştiren yazılım mühendisi Markus, son dönemin en popüler kripto parasının elinde bulunmadığını söyledi. 

2015'te işten kovulduğunu söyleyen Markus, o tarihte elinde bulundurduğu tüm Dogecoinleri satıp ikinci el bir Honda Civic aldığını ifade etti. 

Reddit'te önceki gün Dogecooin alt forumuna katılan Markus, Dogecoin ile artış bir bağı olmadığını ve insanların zengin olması için Dogecoin arzını sınırlandırmasının mümkün olmadığını herkesin bilmesini istediğini dile getirdi.

Şu an ABD'nin San Francisco kentinde bir eğitim şirketinde yazılım mühendisi olarak çalışan 38 yaşındaki Markus, dün de Bloomberg'e konuştu.

Dogecoin'in yükselişiyle tüm paraya kendisinin sahip olduğu yönünde internette saçma sözleri gördüğünü belirten Markus, “Ben normal bir çalışanım, zengin değilim” dedi.

‘KOMİK, APTALCA HİSSETTİRİYOR’

“Birkaç saat içinde yaptığım bir şeyin şu an internet kültürünün bir parçası olması tuhaf. Elon Musk'ın Dogecoin hakkında konuşması komik, aptalca hissettiriyor” dedi.

Dogecoin'deki yükselişin kendisi için de bir gizem olduğunu belirten Markus, dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın destek tweetlerinin kendisine mantıklı gelmediğini dile getirdi.