Dişçilik için 300 robotu getirdi izin bekliyor!

Dişçilik için 300 robotu getirdi izin bekliyor!
Yayınlanma Tarihi: 06.08.2018 19:26 | Değiştirme Tarihi: 06.08.2018 19:26

HÜRRİYET’in eski Yayın Direktörü Fikret Ercan, yeni adresi Nişantaşı Üniversitesi’nin İstanbul Maslak’taki kampüsüne davet etti.

Kampüsü üniversitenin kurucusu Levent Uysal ve Genel Sekreter Koordinatörü Caner Otrakçı ile birlikte gezdik.

 

Otrakçı, lisansüstü bölümler dahil öğrenci sayısının 30 bine yaklaştığını belirtip ekledi:

 

- Aslında kampüsümüz 68 bin öğrenci kapasiteli.

 

Levent Uysal’a Ağaoğlu’nun Maslak 1453 projesinin içinde inşaat aşamasında satın alıp, üniversiteye göre dizayn ettirdiği binanın maliyetini sordum, yanıtladı:

 

- 150 milyon dolar.

 

Otrakçı, laboratuvarları gösterdi:

 

- 126 laboratuvarımız var. 144’e çıkacak.

 

Uysal araya girip eğitim altyapısına yatırım bedelini paylaştı:

 

- 100 milyon doları buldu.

 

Diş laboratuvarını işaret etti:

 

- Burada 300 adet diş hastası robotumuz var. Robotlar öğrencinin ders amaçlı operasyonları sırasında birebir insan gibi tepki verebiliyor. Sadece robotlara 2.7 milyon Euro yatırım yaptık. Üstelik 3-4 yıldır tıp, hukuk ve eczacılık gibi diş bölümü için de izin bekliyoruz.

Haber ile ilgili metin girin!.

WhatsApp'ın bomba özelliği ortaya çıktı!

WhatsApp'ta yer alan bomba özelliği birçok kullanıcı bilmiyor. İşte WhatsApp tarafından sunulan o özelliği gelin yakından inceleyelim.

WhatsApp'ta dikkat çeken yenilik!

WhatsApp, geçtiğimiz yılın son aylarından beri test ettiği  grup konuşmalarındaki “özel olarak cevapla” özelliğini yaygınlaştırdı. Android sürümünün yanı sıra Web ve Masaüstü sürümlerinde de geçerli olan özellik, grup konuşmalarındaki kişilere özel olarak mesaj atmanızı sağlıyor.

20 Marvel filmini arka arkaya izleyen kişiye 1000 dolar verilecek

Bir web sitesi, 20 adet Marvel filmini peş peşe izleyecek olan bir kişiye 1000 dolar vereceğini açıkladı. Avengers: Endgame filminin vizyona çıkmasına sayılı günler kala bu adımın, yeni film için bir hazırlık olarak atıldığı belirtiliyor.

TikTok, Türkiye ofisi için eleman arıyor!

Bir dönem Musical.ly adıyla milyonlarca kullanıcıya hitap eden uygulama, Çin merkezli ByteDance tarafından satın alındıktan sonra TikTok adını almıştı. Bu yenilenmeyle birlikte 75 milyar dolar piyasa değerine ulaşan firma, TikTok için İstanbul’da bir iş ilanı yayınladı.