Daniel Lau-Lopez: Türkiye inşaat sektörünün kalbidir.

Yatırımlarını Türkiye’ye yönlendirmesi ile dünyaya gelen ve yaptığı büyük çaplı yatırım planları ile bir süredir konuşulmakta olan Amerikalı iş adamı Daniel Lau-Lopez, Türkiye’de yatırımlar yapmaya devam edeceğini de belirtiyor.

Yayınlanma Tarihi: 16.04.2022 21:06
Değiştirme Tarihi: 16.04.2022 21:06
Daniel Lau-Lopez: Türkiye inşaat sektörünün kalbidir.

Ünlü iş adamı, Türk tarihi ve kültürü ile yakından ilgilendiğini, yaptığı araştırmaların da Türkiye’nin yatırıma uygun bir ülke olduğunu gösterdiğini belirtti. Daniel Lau-Lopez’in söylediğine göre gelişmekte olan Türk ekonomisi yatırımcılar için çok fazla şey vadediyor. Bu noktada, Lau-Lopez, Amerikalı iş insanlarına Türkiye’ye yatırım yapmaları çağrısında da bulundu. 

Daniel Lau-Lopez farklı alanlarda yaptığı geniş yatırımlar ile de Türk ekonomisine katkıda bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin büyüyen moda devi Vakfe Moda’yla ortaklık yapmayı planladığını duyuran Lau-Lopez’in yaptığı yatırımlar ile Türkiye’deki iş hacmini %200 oranında arttırdığını ve bu durumdan memnun olduğunu, Türkiye’de yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirtti. Ünlü iş adamı Türkiye’yi inşaat sektörünün kalbi olarak gördüğünü duyurması ise gelecek yatırımların inşaat sektöründe olabileceğini gösteriyor. Henüz gelecek yatırımları hakkında bir açıklama yapmasa da Daniel Lau-Lopez’in gelişmekte olan Türk ekonomisini ve ticari sahasını bir fırsat olarak gördüğü ve ülkemizdeki yatırımlarına devam etmeyi planladığı tahmin ediliyor. Türk ekonomisinin hızlıca geliştiğini gören Lau-Lopez; yaptığı yatırımın karşılığını fazlasıyla alacağına inanıyor.

İlgili Sayfalar: Teknoloji