Clubhouse yayınına katılan Elon Musk, yine yanlış şirketin hissesini uçurdu

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan yeni sosyal medya uygulaması Clubhouse, tüm dünyanın büyük ilgisiyle karşılaştı. Elon Musk'ın da bu uygulamadaki bir yayına katılışı, küçük yatırımcıların Clubhouse Media Group isimli şirketin hisselerine hücum etmesine yol açtı. Ancak bu şirketin, Clubhouse uygulamasıyla hiçbir ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Clubhouse Media Group hisselerinin ise bir günde yüzde 110 yükseldi belirtildi. Geçtiğimiz ay yine Elon Musk kaynaklı benzer bir olay yaşanmıştı. Elon Musk'ın WhatsApp yerine Signal'i tavsiye etmesiyle yanlışlıkla uygulamayla alakası bulunmayan Signal Advance'in hisselerini almıştı.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 11:34
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 11:34
Clubhouse yayınına katılan Elon Musk, yine yanlış şirketin hissesini uçurdu

Birçok yönüyle diğer sosyal medya uygulamalarından daha farklı bir yapıya sahip olan Clubhouse, son haftaların en çok konuşulan konularından bir oldu. Elon Musk’ın da bu platformda sohbete katılmasıyla birlikte ses teknolojileri firması Agora'nın hisseleri de yükselişe geçti. Bu arada Clubhouse uygulamasıyla bir ilgisi olmayan Clubhouse Media Group hisseleri de isim benzerliği sayesinde artışa geçti.

CNBC'de yer alan habere göre Clubhouse 1 yıldan kısa sürede milyar dolar değerlemeye ulaşırken, bu rüzgara kapılan ses teknolojileri şirketi Agora da yüzde 44’lük bir artış yakaladı. Clubhouse Media Group hisseleri ise yüzde 110’un üzerinde artış gösterdi.

Benzer bir karışıklık Facebook’a ait Whatsapp’ın veri kullanımı şartlarında yaşanacak değişiklik döneminde popülerliğini artıran Signal uygulamasında yaşanmış. Signal halka açık olmamasına rağmen, Musk’ın "Signal kullanın" şeklinde attığı tweetin ardından Signal Advance isimli şirketin hisseleri artışa geçmişti.