Clubhouse nedir, nasıl indirilir? Clubhouse davetiyesi nasıl alınır?

Son zamanların en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarından biri de Clubhouse oldu. Yazılı mesaj, yorum, beğeni gibi klasik iletişim ve etkileşim araçları yerine sesli iletişimin yapıldı Clubhouse, giderek popüler hale geliyor. Clubhouse uygulamasını çekici kılan bir diğer özelliği ise, yalnızca davetiye ile üyelik kabul etmesi. Ayrıcalıklı bir his uyandıran Clubhouse, şu anda yalnızca İOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Peki Clubhouse nedir, nasıl indirilir? Clubhouse davetiye var mı? Clubhouse app, Clubhouse andorid var mı? İşte bunların yanıtı... 

Yayınlanma Tarihi: 29.01.2021 16:49
Değiştirme Tarihi: 29.01.2021 16:49
Clubhouse nedir, nasıl indirilir? Clubhouse davetiyesi nasıl alınır?

Whatsapp, Facebook, Twitter ve Instagram'ın hakim olduğu sosyal medya piyasasının alternatif oyuncuları arasına girmeye aday yeni bir uygulama, son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu: Clubhouse... Adından ir süredir söz edilen Clubhouse, bahsedilen sosyal medya uygulamaları üzerinden konuşuluyor ancak çok fazla da bilgi yok ortada. Clubhouse uygulamasını farklı kılan ise, yazı fotoğraf ve video gibi, iletişim ve etkileşim denilince akla gelenlerin haricinde 'ses temelli yeni nesil bir ağ' olması. Peki Clubhouse nedir, nasıl indirilir? 

CLUBHOUSE NEDİR? CLUBHOUSE İNDİR İŞLEMİ NASIL YAPILIR

Clubhouse, ses tabanlı bir sosyal medya uygulamasıdır. Clubhouse nedir sorusuna ise şirketin kendisi şu yanıtı veriyor: Clubhouse, her yerde insanların konuşmasına, hikayeler anlatmasına, fikir geliştirmesine, arkadaşlıklarını derinleştirmesine ve dünyanın her yerinden ilginç yeni insanlarla tanışmasına olanak sağlayan 'ses dayalı' yeni bir sosyal ürün türü.

Clubhouse kullanımı sırasında, kullanıcılarına podcast dinliyormuş hissi veriyor. Aynı zamanda konuşmak yerine, yalnızca söylenenleri dinleyip çıkabilirsiniz. Clubhouse uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de, uygulamada konuşulanların, yalnızca uygulamada kalıyor olması, yani konuşma kayıtları tutulmuyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

CLUBHOUSE KİMLER KULLANIYOR?

Clubhouse uygulamasını kullananlar arasında çok sayıda ünlü isim var. Uygulamayı kullananlar arasında Oprah, Kevin Hart, Drake, Ashton Kutcher gibi isimler var. Uygulama, ünlü insanlarla gösterişsiz ve samimi bir sohbet kurabilme imkanı sunuyor. Clubhouse ile ilgili geçtiğimiz ay bir yazı yazan gazeteci Taylor Lorenz, aralık ayında Clubhouse üye sayısının 600 bin olduğunu ifade ediyor 

CLUBHOUSE UYGULAMASI KİMİN? CLUBHOUSE KİM KURDU?

Clubhouse uygulamasını Paul Davison ve Rohan Seth kurmuştur. Geçtiğimiz yıl kurulan Clubhouse, Mayıs ayında ve o dönem toplamda 1500 kullanıcısı olmasına rağmen 100 milyon dolar değere ulaşmıştı. Halihazırda uygulamada kötüye kullanım ve içerik denetimi- ya da eksikliğiyle ilgili sorunların olduğu öne sürülüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

CLUBHOUSE DAVETİYE NASIL ALINIR?

Günümüz itibariyle Clubhouse'a katılmak için davet almak zorundasınız. Yani, Clubhouse davetiyesi olmadan uygulamaya katılamazsınız. Davetiyesi olmayanlar ve davitesiz şekilde yalnızca cep telefonu numarası ile kayıt olmayak isteyenler ise bekleme listesine alınıyorlar. Sıra gelirse de bu kişiler Clubhouse'a giriş yapabiliyor. 

CLUBHOUSE NASIL İNDİRİLİR? CLUBHOUSE İNDİR

Yalnızca iOS işletim sisteminin olduğu aygıtlarca çalışan Clubhouse uygulamasını iPhone ya da iPad cihazlarınıza indirbilirsiniz. Apple Store uygulamasına girip Clubhose yazarak uygulamayı indirmelisiniz. Kendinize bir kullanıcı adı seçtikten sonra da gelen SMS ile onaylama işlemi yapmanız gerekmektedir. Geliştiriciler, uygulamanın Android sürümü üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtiyor.

CLUBHOUSE UYGULAMASIYLA İLGİLİ AYRINTILAR

Clubhouse'da iki ana fonksiyonun olduğu biliniyor. Bunlar konuşma ve dinleme. 3 ana konuşma bölümünden oluşan Clubhouse'da herkesin katılımına uygun Open Room, yalnızca takip ettiklerinizle iletişim kurabileceğinz Social Room ve dışarıdan kimsenin giremeyeceği Closed Room seçenekleri var.