Clubhouse nedir? Clubhouse’a giriş nasıl yapılır?

Clubhouse son günlerin en popüler sosyal medya araçları arasında yer alıyor. Yüz binlerce sosyal medya kullanıcısı 'Clubhouse nedir?, Clubhouse'a giriş nasıl yapılır?' Sorusunun yanıtını aramaya devam ediyor. Sadece davetiyeyle giriş yapılabilen Clubhouse uygulaması, son günlerde oldukça revaçta. Peki, Clubhouse nedir? Clubhouse’a giriş nasıl yapılır?

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2021 15:29
Değiştirme Tarihi: 01.02.2021 15:29
Clubhouse nedir? Clubhouse’a giriş nasıl yapılır?

Ses temelli bir sosyal ağ olan Clubhouse, İOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcılar isterlerse konuşmalara katılmayıp sadece dinleyebiliyorlar. Şimdilik yalnızca iOS kullanıcılarına hitap eden Clubhouse uygulaması için davetiye gerekiyor.

Bu uygulama diğer uygulamalardan farklı olarak yalnızca ses yoluyla iletişim sağlıyor. Kullanıcılar kurulan sohbet odalarında birbirileriyle sesli mesajlar aracılığıyla iletişime geçebiliyor. Uygulamada konuşulanlar kalıcı olarak kalmıyor.

DAVETİYE İLE GİRİŞ YAPILIYOR

Clubhouse, diğer sosyal medya uygulamalarının aksine davetiye sistemiyle üyelerini belirliyor. Bunun için daha öncesinde üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi gerekiyor. Davetiyesiz ve telefon numarasıyla kayıt olmak isteyenler, bekleme listesine alınıyor. Eğer sıra gelirse üye olarak Clubhouse’a giriş yapabiliyor.