Çağrı Dayı: Pandemi dijitalleşmeyi arttırdı

Influencer Çağrı Dayı, “Koronavirüs salgınının gelmesiyle birlikte insanlar evde oturmaktan dolayı dijital dünyayla daha içli dışlı olup  yeni fikirler üretmeye başladı. ” dedi

Yayınlanma Tarihi: 14.04.2021 12:05
Değiştirme Tarihi: 14.04.2021 12:05
Çağrı Dayı: Pandemi dijitalleşmeyi arttırdı

Online ticaret, online çalışma, online para kazanma gibi genelde insanların oldukça hayalvari şey olarak baktığı bu piyasa artık insanların kafasında 1 numaralı iş haline geliyor. Sosyal medya işi yapan insanların oranı %30 ise şu an bu oran %50 den fazla duruma geldiğini belirten Influencer Çağrı Dayı, “Sosyal Medya işleri ülkedeki çoğu gencin hayalinde ki bir iş haline geldi artık, 10 yaşındaki 15 yaşındaki bir gencin de artık bir instagram sayfası var ve parasını kazanıyor. Emeğinin karşılığını alıyor” dedi.

''Elindeki telefon ile sayfasını oluşturup takipçilerini kasıp, reklam teklifleri almaya başlayan insan benim gözümde azimli ve mutluluğa ulaşmayı hak eden insandır. X bir marka yaşı ne olursa olsun çocuk yaşındaki bir sayfa sahibine reklam veriyorsa işte o ''çocuk'' başarı merdivenlerini çıkmayı tek tek hak ediyor bence'' dedi. Kendisinin de genç yaşlarda bu işlere başladığına dikkat çeken Dayı, “Bende genç yaşta bu işlere atıldım, Youtube, Instagram, Twitch veya herhangi bir platformda iş yapmayı tüm çevrem gereksiz görürken şu an bu işleri benden daha çok seviyorlar. Başarı geldikten sonra insanların ufukları da açılıyor” şeklinde konuştu.

Güzel günlerin hep zorlu yollardan sonra geldiğine işaret eden Çağrı Dayı, sözlerini ”Değişen kafa yapısıyla beraber mutlulukta gelecek, artık her şey dijitale yönelecek. Online dünyada başarılı olanlar ayakta kalacak” şeklinde tamamladı.