Burak Önal; internetteki dolandırıcılığa dikkat çekti

Teknolojinin sürekli olarak gelişim göstermesi, internetin hemen her alanda aktif olarak kullanılması, dolandırıcılığı da ön plana çıkarıyor. Burak Önal; Google Türkiye adıyla dolandırıcılığa dikkat çekerek, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2021 14:00
Değiştirme Tarihi: 30.04.2021 14:00
Burak Önal; internetteki dolandırıcılığa dikkat çekti

Burak Önal; “Google vasıtasıyla, kurumsal firmaları dolandırma sürecine giren birçok kişi, Google Türkiye yetkilisi olduğunu söyleyerek, ücretsiz sunulan birçok hizmeti, para karşılığında sunmaya çalışırken, ücretler inanılmaz boyutlara varabiliyor” dedi.

Burak Önal, ısrarla üzerinde durarak; Google’ın Türkiye’de resmi olarak faturalandıracağı herhangi bir hizmet için para istediği bir çağrı merkezinin bulunmadığı söyledi. Bu tarz isteklere karşı boyun eğilmemesini ve bu konuda oldukça dikkatli olunmasını söyleyen Burak Önal; Google haritalar konusunda da çeşitli sahtekârlığın yapıldığını sözlerine ekledi.

Google Türkiye dolandırıcılığının yanı sıra giderek daha fazla çoğalmaya başlayan Google Harita dolandırıcılığına da değinen Burak Önal; “işletmeleri arayarak, Google haritalardaki yeriniz yanlış, değiştirmek ister misiniz” sorusuyla tuzağa düşen işletmeler, bundan büyük zarar görüyor.

Aslında Google haritalar konusunda ücretsiz olarak hizmet alabileceği gibi; Google işletme hesabı üzerinden, rahat ve ücretsiz şekilde adres güncellemesi yapılabiliyor diyen Burak Önal; bu konuda arayanlara karşı dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

Aynı zamanda büyük ölçekli firmalardan değil, küçük ölçekli firmalardan ücret koparmaya çalışan dolandırıcılara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Burak Önal; küçük ölçekli işletmelerin, küçük reklam bütçeleriyle çalıştığını ve dolandırıcılık konusunda bu tür firmaların, dolandırıcıların daha çok dikkatini çektiğini de sözlerine ekleyerek, küçük ölçekli firmaların, daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.