Bu araba hava ile çalışıyor!

Yayınlanma Tarihi: 22.08.2016 12:48 | Değiştirme Tarihi: 22.08.2016 12:52

21 yaşındaki bu genç, legodan hava ile çalışan bu arabayı yaptı.

Daha önce birçok inanılmaz lego tasarımı görmüştük. Rubiks küpünü çözen lego, Jurassic Park filminin lego versiyonu, gerçek boyutunda bir X-Wing. Ancak gerçekten hareket eden ve hava ile çalışan bu araba bambaşka.

Raul Oaida, Doğu Avrupa’dan fakir bir ailenin çocuğu, ortağının sağladığı 20000 dolar ile lego satın alıp bu arabayı yapmış.

 

100000 parça lego kullandı

Tamamen sıkışmış hava ile çalışan bu arabada 100000 parça lego kullanılmış. Tamı tamamına 256 silindir var. Oaida arabasını hava gücüyle çalışan arabalara dikkat çekmek için geliştirmiş. Peugeot firması hava ile çalışan arabalar üzerinde çalışıyor, Peugeot’un arabası hibrit ve pil yerine sıkıştırılmış hava kullanıyor. Ancak Oaida’nın legodan yaptığı araba tamamen ve sadece sıkıştırılmış hava kullanıyor.

 

Birkaç saniyede şarj oluyor

Birkaç saniye içerisinde şarj olan bu araba dolu hava tankıyla 20 kilometre yol gidebiliyor. Bu araba asla resmi olarak gerçek yolda gidebilecek izni alamayacak olsa da lego ile ve yeterli emek ve inanç koyarak istediğiniz herşeyi yapabileceğinizi gösteriyor.