BS Sales Kurucusu Serhat Bölükbaşı: “Lüks Araba Satışlarında Dalgalanmalar Mevcut!”

BS Sales Kurucusu olan Serhat Bölükbaşı, lüks araba satışlarında dalgalanmalar meydana geldiğini, özellikle normalleşme dönemi ile birlikte satışların artış gösterdiğini belirtti. 2019 yılında BS Sales şirketini kuran ve 2019 yılından itibaren dikkat çeken çalışmalarda bulunan Serhat Bölükbaşı, lüks araç sektörüne yönelik dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 23.07.2022 18:48
Değiştirme Tarihi: 23.07.2022 18:48
BS Sales Kurucusu Serhat Bölükbaşı: “Lüks Araba Satışlarında Dalgalanmalar Mevcut!”

Lüks araç sektörünün zaman içerisinde dalgalanmalar yaşadığını, bu noktada farklı unsurların etkili olduğunu belirten Bölükbaşı, "Biliyorsunuz lüks araç sektörü, birçok etkenden doğrudan etkilenebilecek bir sektör. Bu nedenle birçok husus nedeniyle lüks araç sektöründe dalgalanmalar meydana geldiğini söyleyebiliriz. 2020 yılından beri hayatımızda bulunan koronavirüs, lüks araç satışlarında azalmalar meydana gelmesine neden oldu. Fakat zaman içerisinde normalleşme sürecinin de etkisiyle araç satışlarında artışların olduğunu ve insanların lüks araçlara yöneldiğini gözlemledik. Şu anda da durum aslında tam olarak bu şekilde. Gerçekten maddi yeterliliği bulunan insanlar lüks araçlara yönelmiş durumda." ifadelerinde bulundu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE ARABA SATIŞLARI AZALDI

Pandemi sürecinin lüks araç satışları üzerindeki etkisini inceleyen ve konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Serhat Bölükbaşı, pandeminin birçok sektörde olduğu gibi araç sektörünün de olumsuz etkileri olduğunu ifade etti. "Pandemi nedeniyle otomotiv sektöründe üretim ve satışlarda azalmalar meydana geldi. Çünkü süreç içerisinde üretim fabrikaları kapatıldı. Bu durum, özellikle 2020 yılı itibarıyla lüks araçların da satışında azalmaların görülmesine neden oldu. Bunun yanı sıra 2021 yılında normalleşme adımlarının atılması, araç satışlarının artmasını sağladı."

İlgili Sayfalar: Teknoloji