Bilgi güvenliği sağlanıyor, siber saldırılar engelleniyor!

Bilgi güvenliği sağlanıyor, siber saldırılar engelleniyor!
Yayınlanma Tarihi: 27.09.2016 19:24 | Değiştirme Tarihi: 27.09.2016 19:24

ISR Bilgi Güvenliği Genel Müdürü Eren Ertem Develi, bilgi güvenliğinde önlemlerin artırıldığını ve bilgi sızmalarının engellendiğini belirerek; “TINA” isimli siber saldırı engelleme cihazı ile birçok firmanın güvenliğinin sağlandığını kaydetti.

Artan siber saldırılara ve kamu kaynaklarından bilgi çalınmasının engellenmesine yönelik Türk firmaları ülkemizde de başarılı çözümler geliştiriyor.

 

TÜBİTAK Marmara Teknokent’te düzenlenen DEMODAY sunumlarında bilgi güvenliği konusunda sunumunu gerçekleştiren ISR Bilgi Güvenliği Genel Müdürü Eren Ertem Develi, siber güvenlik konusunda özel sektör ve kamu sektöründe gerçekleştirdikleri zafiyet ve sızma testleri ile alınması gereken önlemleri tespit ettiklerini, saldırılara karşı hazırlıklı ve dayanıklı olunmasını sağladıklarını belirtti.

 

Bilgi güvenliği konusunda mevcut tecrübelerini düzenledikleri güvenlik eğitimleri ile KOBİ’ler ile paylaştıklarını belirten Develi, aynı zamanda bilgi sızdırmalarına karşı ürettikleri “TINA” isimli siber saldırı engelleme cihazı ile de pek çok kamu ve özel sektör firmasının güvenliğini sağladıklarını paylaştı.