Beyaz Saray'ın internet sitesinde gizli iş ilanı: Sadece ABD vatandaşları için

ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, dün itibariyle yeminin ederek resmen göreve başladı. Biden'ın göreve başlamasıyla birlikte Beyaz Saray'ın internet sitesi de güncellendi. Beyaz saray'ın internet sitesiyle ilgili ilginç de bir şey fark edildi. İnternet sitesinin HTML kodlarının arasına gizlenmiş bir mesajın tespit edildi. Peki Beyaz Saray internet sitesindeki gizli mesaj ne?

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 11:25
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 11:25
Beyaz Saray'ın internet sitesinde gizli iş ilanı: Sadece ABD vatandaşları için

Joe Biden'in ABD Başkanı olarak göreve resmen başlamasıyla birlikte Beyaz Saray internet sitesi de güncellendi. Ancak, sitenin HTML kodları arasında gizlenmiş bir iş ilanı olduğu ortaya çıktı. Gündem olan bu iş ilanına yalnızca ABD vatandaşlarının başvurabileceği belirtildi. 

Uzmanlar bu mesajın bilişim uzmanları için bırakılmış bir iş ilanı olduğunu değerlendirdi. Mesajın sonunda paylaşılan iş ilanına başvuru linki ise dikkatlerden kaçmadı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Benzer ilan yöntemlerinin internet sitelerinin kodlarına girip bir açık aramayı seven tecrübeli kişilerin saptanması için teknoloji şirketleri tarafından başvurulan bir yöntem olduğu belirtildi.

Bilişim uzmanları ilk kez 2014 yılında, ‘resmi hizmetleri daha iyi hale getirmek’ için ABD Başkanı Barrack Obama döneminde Beyaz Saray tarafından istihdam edilmişti.