Avrupa Komisyonu'ndan 'Whatsapp' ve 'Facebook' kararı!

Avrupa Komisyonu'ndan 'Whatsapp' ve 'Facebook' kararı!
Yayınlanma Tarihi: 14.09.2016 18:47 | Değiştirme Tarihi: 14.09.2016 18:47

Avrupa Komisyonu bugün gerçekleştirdiği toplantıda WhatsApp ve Facebook gibi web tabanlı uygulamalar için güvenlik kurallarıyla ilgili yeni bir düzenleme uygulanması gerektiğini ifade etti.

Avrupa Komisyonu, bu ay içerisinde yürürlüğe girmesi beklenen “e-Mahremiyet” yasasının, telekom sektörüne düzenlemeyle WhatsApp, Skype gibi sesli ve görüntülü görüşme özelliğine sahip sistemlerde de geçerli olmasını istiyordu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Avrupa Komisyonu bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Deutsche Telecom ve Orange gibi telekom devlerinin hem gelirlerini artırmaları hem de hızlı geniş bant yatırımları yapabilmeleri için mevcut olan kanunların yumuşatılmasına yönetik teklif sundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Komisyon ayrıca Avrupa'da 5G uygulamasının 2018 yılında hayata geçirilmesinin planlandığını duyurdu.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB olarak yeni bir teknoloji ve internet yatırım planı uygulayacaklarını, yüksek hızlı interneti yaygınlaştırmayı hedefleyen plan çerçevesinde 2025 yılı itibariyle tüm AB ülkelerinde 5G internet hızına geçileceğini, tüm şehirlerde ise 2020 yılından itibaren ücretsiz kablosuz internet sağlanacağını belirtti.

2014 yılında uygulamaya giren ve “Juncker Planı” olarak anılan yatırım planı hakkında da bilgi veren Juncker, ekonomik büyümeyi hızlandırmak amacıyla yatırım planı kapasitesinin iki katına çıkarılacağını ve hedefin 2022 yılında 630 milyar euro olacağını sözlerine ekledi.