Apple'dan eskiyi getir kampanyası!

Apple'dan eskiyi getir kampanyası!
Yayınlanma Tarihi: 24.03.2016 15:41 | Değiştirme Tarihi: 24.03.2016 15:41

Apple pazartesi günü yaptığı duyuruda, halen devam etmekte olan eski telefon poliçeleri ile yeni kampanyasını Renew adı altında bir programla birleştirdiklerini duyurdu...

Eski telefonlarını geri dönüşüme getiren Apple müşterileri hem teşekkürü hak edecekler hem de satış noktalarında kullanabilecekleri hediye çekleri olacak. Çevreyi korumaya yönelik yardım çalışmalarından biri olarak tasarlanmış Apple’ın Renew Programıyla eski iPhone’lar yeni hayat bulurken, programa telefonunu bağışlayanlar Apple.com/Thanks’den akıllı telefonlarına Yeşil temalı duvar resimleri indirebilecekler. URL’si, telefonunu veren müşterilere verilecek olsa da herkes websitesinden duvar resimlerine ulaşabilecek.

Eski telefon karşılığında hediye çeki de veriliyor ama bunun yanında veya yerine maddesel tüketimin dışında da bir hediye vermek istemiş Apple. Renkli duvar resimleri grafik sanatçısı Anthony Burrill tarafından tasarlanmış ve doğadan esinlenmiş.

Apple pazartesi günü yaptığı duyuruda, halen devam etmekte olan eski telefon poliçeleri ile yeni kampanyasını Renew adı altında bir programla birleştirdiklerini duyurdu. Apple care’e gelen artık tamir olamayacak araçlarını getirip yenisini aldıkları ve gelişmiş modeliyle değiş tokuş yaptıkları Apple,’ın geri alım programını da Renew’ın içine katmış oluyorlar.

Şirket ayrıca Liam adındaki yeni robotunun da tanıtımını yaptı. Liam, hayal ettiğiniz gibi Wall-e veya terminatör tarzı bir robot değil. 29 koluyla daha çok bir üretim hattını andırıyor. Eski iPhone’ları kamerası, sim kart haznesi ve en küçük çivisine kadar söküp ayırma yöntemiyle teknolojik geri dönüşümde yeni bir sayfa açan bir robot. Eski geri dönüşüm yöntemlerinde teknolojik aletler kocaman öğütücülerden geçerek unufak edilir ve hurdaya çıkardı. Liam’ı üreterek Apple elektronik tüketim kültüründe büyüyen bir probleme de çözüm bulmuş oluyor. Elekronik atıklar, özellikle piller, gelişmek üzere olan ülkelerde büyük tehlike içeren bir konu.