Apple tarihinde bir ilk! Resmen sona eriyor...

Apple CEO'su Tim Cook, WWDC 2020'de iOS 14, iPadOS 14, WatchOS 7, MacOS Big Sur'un dışında tarihinde bir ilk olan duyurusunu yaptı. Apple'da artık Intel işlemci sistemi dönemi sona eriyor. Apple artık Silicon işlemcilere geçiyor.

Yayınlanma Tarihi: 23.06.2020 10:25
Değiştirme Tarihi: 23.06.2020 10:25
Apple tarihinde bir ilk! Resmen sona eriyor...

Apple iOS 14, iPadOS 14 ve MacOS 14'ü tanıttığını etkinliğinde, en son ''Mac için tarihi bir gün'' yazısıyla karşımıza çıktı. Bu yazının ardından Tim Cook, Apple Silicon işlemcileri duyurdu. Bu Apple kullanıcıları için müjdeli bir haber olsa da, Intel için pek sevindirici olmadı. Zira bu haber ile birlikte Apple resmi olarak Intel işlemcilere veda etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

APPLE SİLİCON İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bu soruya yanıtı Apple'ın Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi veriyor. Federighi, geliştiricilerin büyük çoğunluğunun sadece birkaç gün içerisinde kendi uygulamalarını Apple Silicon altyapısına uyumlu hale getirebileceklerini söylüyor. Hatta aktarılanlara göre bazı firmalar bu konuda çoktan kollarını sıvamış bile. Bu firmalar Microsoft ve Adobe. Bakalım Apple Silicon işlemcili Mac bilgisayarlar gerçekten de tarihe geçecekler mi? Bunu çıkacak ilk Apple Silicon işlemcili bilgisayar ile yapılacak testlerle anlayabileceğiz. Ancak etkinlikte yapılan ilk gösterimler oldukça göz alıcı duruyor.

Etiketler: apple - intel - silicon - işlemci