Apple, Netflix'e rakip dizi ve film platformunu bu akşam açıklayacak

Apple, Netflix'e rakip dizi ve film platformunu bu akşam açıklayacak
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 12:16 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 12:17

ABD'li teknoloji devi Apple'ın bu akşam, Netflix ve Amazon'a rakip olacak televizyon ve dizi platformunun duyurusunu yapabileceği iddia edildi. 

ABD'li teknoloji devi Apple, her geçen gün hayatımıza yeni bir gelişme ile dahil oluyor. Şirketin gündemindeki yenilik ise dijital dizi ve film platformu. 

Apple, bu akşam gerçekleştireceği etkinlikte yeni platformunun duyurusunu yapabilir. Fakat konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. California'daki Apple Park düzenlenecek tanıtım için gönderilen davetiyelerde ise toplantının içeriğine dair ayrıntı verilmedi. aha Daha önceki etkinlik davetiyelerinde de Apple içerik hakkında bilgi vermemeye özen göstermesi ile hatırlanıyor. 

'Gösteri zamanı'Ancak davetiyelerde Apple logosunun altında "It's show time" (Gösteri zamanı) yazması, şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı belirtilen televizyon hizmetinin duyurusunu yapacağı beklentisi oluşturdu.

Apple'ın resmi Twitter hesabından paylaşılan gönderide ise "Gösteri zamanı. 25 Mart saat 10.00'da (TSİ 18.00) gözünüz bizde olsun" notu düşüldü.Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, bu toplantıda televizyon ve dizi platformunun yanı sırada gazete ve dergi aboneliği servisinin de duyurusunun yapılması bekleniyor.

Wall Street Journal haberinde Apple'ın bu platforma, dizilerin yayın hakkı ve orijinal yapımlar için bir milyar dolardan fazla kaynak ayırdığı öne sürüldü.

Haber ile ilgili metin girin!.