Apple klavyeyi kaldırdı!!

Apple klavyeyi kaldırdı!!
Yayınlanma Tarihi: 12.04.2016 13:03 | Değiştirme Tarihi: 12.04.2016 13:03

Apple klavyesi tuşsuz, MacBook patentine başvurdu.

Apple klavyesi tuşsuz, MacBook patentine başvurdu. Apple’ın Macbook bilgisayarlarındaki touch pad zaten yeterince büyük, bunun tüm klavye kadar büyük olabileceğini düşünebiliyor musunuz?

 

Eylül 2015’te yapılan ve Perşembe günü duyurulan bir patent başvurusuna göre, Apple bunu düşünebiliyor. Patent başvurusunda “hareket gücüne hassas bir elektronik düzen”den bahsediyor. Alanın bastığınız noktaya göre tepki vermesinden,  kişiselleştirilebileceğinden, temiz ve düz bir alan olacağını da ekliyor. Bu tarz bir sisteme “sıfır hareket” diyor Apple. Yani tuştan tuşa hareket etmek yok. (en azından görülecek kadar bir hareket yok)

 

Böyle bir sistemin en büyük avantajı kişinin “alanını” istediği gibi düzenleyebilmesi olacaktır; mesela rakamları harflerden ayrı tutmak isteyebilirsiniz, artık bu gibi değişimler tamamen size bağlı. Akıllardaki soru, neyi nereye koyduğunuzu nasıl görürsünüz peki?? Apple’ın çözümü bu sistemin içinde istenilen bölgelerin kendiliğinden alttan aydınlatılması.

 

Apple’ın bahsettiği avantajlardan bir diğeri de, tuşlara girebilen toz ve dış etkenlerin bilgisayarlara yaptığı zarardan kurtulmuş oluyorsunuz.

 

Bütün Apple patentleri bir ürüne dönüşmüyor tabii, ki dönüşse de çok uzun yıllar alabilir böyle bir projeyi gerçekleştirmek.