Antalya, Instagram’da tüm dünyayı geride bıraktı!

Antalya, Instagram’da tüm dünyayı geride bıraktı!
Yayınlanma Tarihi: 24.07.2019 18:38 | Değiştirme Tarihi: 24.07.2019 18:38

Facebook’un ardından en popüler sosyal medya platformu olan Instagram kendi hesabındaki Van Gölü Ekspresi fotoğrafı ile Türk kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Bu kez Türkiye’nin Instagram’da bir rekora imza attığı ortaya çıktı.

Sadece ülkemizin değil, dünyanın en ünlü tatil destinasyonlarından birisi olan Antalya her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda son dönemde en çok paylaşımın yapıldığı bölgenin Antalya olduğu açıklandı.

Instagram Van Gölü paylaşımı ile dikkat çekti 

Resmi Instagram hesabı paylaştığı Van Gölü Ekspresi fotoğrafı ile Türk kullanıcıların dikkatini çekti. Süper bir manzarayla çekilmiş görsel birçok beğeni alarak Instagram'ın resmi profilinde yer aldı.

Antalya Instagram’da son dönemde en popüler şehir oldu!

Şu anda Instagram üzerinde Antalya’da yapılan 20 milyonun üzerinde paylaşım bulunuyor. Antalya’nın ardından 15 milyon paylaşım ile İbiza geliyor. Böylece son dönemde Instagram’da en popüler şehir Antalya haline geldi.

Paylaşımların bu kadar artmasının yeni turistlerin gelmesini de sağladığı belirtiliyor. Zira, insanlar tatil yeri seçerken Instagram gibi platformlarda paylaşılan fotoğraf ve videoları inceliyorlar.

21 Temmuz itibariyle Antalya’ya havayolu aracılığıyla 7 milyon 177 bin turist geldiği belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bugüne kadar gelen turist farkının 1 milyonu aştığı belirtiliyor.

Dünya genelinde Instagram’da popülerleşen bir diğer bölge ise Bodrum. Bodrum’da yapılan Instagram paylaşımlarının sayısı 9 milyona ulaştı. Alanya ise toplamda 4.2 milyon gönderiye ev sahipliği yapıyor. (shiftdelete.net)