Android uygulamalar çöktü mü? Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür?

Android uygulamalarda çökme sorununun nasıl çözüleceğini merak eden binlerce kişi internet üzerinden araştırma yapmaya devam ediyor. Dün akşamdan itibaren Android uygulama kullanıcıları, bazı Android uygulamaların çöktüğünü dile getirirken, Google tarafından bu haber doğrulandı. Android uygulama çökme sorununun nasıl düzeltileceği merak ediliyor. İşte detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2021 09:56
Değiştirme Tarihi: 23.03.2021 09:58
Android uygulamalar çöktü mü? Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür?

Android uygulamalarda çökme sorunuyla ilgili birçok kişi araştırma yapmaya devam ediyor. Android System Webview sebebiyle yaşandığı belirtilen Android uygulamalardaki çökmelerin nasıl düzeltileceğine yönelik sorgulamalar devam ediyor. Peki, Android uygulama çökme sorunu nasıl çözülür? İşte konuyla ilgili detaylar.

ANDROİD UYGULAMALARINDA ÇÖKME YAŞANIYOR

The Verge'ün haberine göre, Şu anda bazı Android uygulamaları çökme sorunu sorunu yaşıyor, ancak Google bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Google'ın açıklamasına göre sorun, Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine izin veren Android System Webview adlı bir sistem bileşeninden kaynaklanıyor. Google, The Verge'e yaptığı açıklamada, "WebView ile ilgili olarak Android'deki bazı uygulamaların bazı kullanıcılar için kilitlenmesine neden olan bir sorunun farkındayız" ifadelerini kullandı.

ANDROİD UYGULAMA ÇÖKME SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bazı kullanıcılar, WebView'daki en son güncellemeyi kaldırmanın sorunu çözmesi gerektiğini söylüyor. Twitter'daki resmi hesaplardan biri olan Samsung ABD destek hesabı da Android System Webview'daki en son güncellemenin kaldırılmasını kullanıcılara öneriyor.

Google henüz sorunun çözüldüğü ile alakalı bir açıklama yapmış değil.