Android 10 açılış ekranı sorunu ile can sıkıyor!

Android 10 açılış ekranı sorunu ile can sıkıyor!
Yayınlanma Tarihi: 05.09.2019 23:03
Değiştirme Tarihi: 05.09.2019 23:03

Google’ın Android 10’in final sürümünü yayınlamasının üzerinden henüz 24 saat bile geçmedi.

Şu anda Google Pixel serisine yüklenebilen Android 10, karanlık mod desteğinden ayrıntılı gizlilik ayarlarına kadar onlarca yenilik sunuyor.

OTA üzerinden dünya genelinde dağıtımı başlanan güncelleme, açılış ekranı sorunu ile gündemde. Daha önceki Android sürümlerinde de benzer sorunlar yaşanmış ve kullanıcılar açılış ekranında uzun süre beklemek zorunda kalmıştı.

Google forumlarında konu açan kullanıcılar, Android 10’u yükledikten sonra yaklaşık 30 dakika beklemek zorunda kaldıklarını belirtiyor. Hatta, telefonun açılış ekranında 6 saat boyunca beklediğini bildiren kullanıcılar bile var.

Şu ana kadar Pixel, Pixel 2, Pixel 3 ve Pixel 3a kullanıcıları sorun bildirdi. Bu kapsamda sorunun tek cihaz ile sınırlı olmadığı görülürken, açılış ekranı sorunu ile karşı karşıya kalanların deneyebileceği birkaç çözüm var.

Google’ın internet sitesinden Android 10 fabrika imajlarını indirerek doğrudan bilgisayar üzerinden kurulum yapılabilir. Tabi, bu işlemin cihaz içerisinde dosyaların silinmesine neden olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Bir diğer çözüm ise Google Pixel’i kurtarma moduna alarak, Android 9 Pie’ye geri dönüş sağlamak. Birden fazla Pixel modelinde yapılan denemeler, Android 10’u yükledikten sonra yarım saate kadar beklemek gerektiğini gösteriyor.