Amazon Türkiye, PlayStation 5 satışa sunuyor! İşte ayrıntılar... | PlayStation 5 satın al Amazon

Türkiye'deki oyun konsolları meraklılarını heyecanlandıracak bir gelişme yaşandı. Online satış sitesi Amazon, bugün yaptığı açıklamada Playstation 5'in amazon.com.tr üzerinden satışa sunulduğunu belirtti. Bu gelişme öncesi, çok sayıda kişi 'Playstation 5 ne zaman çıkacak, PlayStation 5 fiyatı ne kadar?' gibi soruların cevabını merak ediyordu. Amazon Türkiye, yaptığı bu duyuru ile iki önemli sorunun da yanıtı vermiş oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 15:58
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 15:58
Amazon Türkiye, PlayStation 5 satışa sunuyor! İşte ayrıntılar... | PlayStation 5 satın al Amazon

Dünyanın en çok tercih edilen oyun konsolunu üreten Sony, geçtiğimiz aylarda merakla beklenen ürünü PlayStation 5'i satışa sunmuştu. Türkiye'de kısa sürede tükenen ve deyim yerindeyse karaborsaya düşen PlayStation 5, sahibinden sitesi üzerinde fahiş fiyatlara satışa çıkarılmıştı. 

PlayStation 5'i almak isteyen çok sayıda kişi ne yapacağını kara kara düşünürken, Amazon Türkiye sayfasından dikkat çeken bir hamle geldi. 

Türkiye'deki ilk reklamını geçtiğimiz günlerde yayınlayan Amazon Türkiye, PlayStation 5 satacağını duyurdu. Yeni yıl öncesi heyecan yaratan PlayStation 5 hamlesi, satın almak isteyenleri de meraklandırdı.

Amazon Türkiye PlayStation 5 satışını, saat 18.00 itibariyle gerçekleştirecek. Amazon Türkiye üzerinden satışa çıkacak olan PlayStation 5 fiyatının ne kadar olacağı henüz bilinmiyor. Oyuncular, PlayStation 5'in sadece diskli sürümüne Amazon üzerinden erişebilecekler. 

PLAYSTATİON 5 ÖZELLİKLERİ 

Uzun süredir heyecanla beklenen oyun konsolu, çığır açan gelişmiş tetik hissine sahip DualSense oyun kolu, 120 fps’e kadar video çıkışı sağlayan 4K çözünürlüğü, 4K UHD Blu-ray oynatıcısı, özel üretim AMD Zen 2 CPU @ 3.5 GHz işlemcisi, AMD RDNA 2 grafik kartı ve 16GB DDR6 RAM hafızası ile kullanıcılarına eşsiz bir oyun tecrübesi sunuyor. Playstation®5, aynı zamanda PS Plus Collection ile PS4 oyunlarını oynama şansı ve yeni hızlandırılmış ara yüzü ile çok daha hızlı yükleme zamanlarını kullanıcıların beğenisine sunuyor.