6 aydan uzun süredir girilmeyen hesapları kapatacağını açıklayan Twitter e-postaları yollamaya başladı

6 aydan uzun süredir girilmeyen hesapları kapatacağını açıklayan Twitter e-postaları yollamaya başladı
Yayınlanma Tarihi: 27.11.2019 11:22 | Değiştirme Tarihi: 27.11.2019 11:22

Twitter, 6 aydan uzun süredir aktif olmayan kullanıcıların hesaplarını platformdan tamamen kaldıracak. 11 Aralık itibarıyla uygulanacak işlem ile ilgili Twitter, kullanıcılara e-posta göndermeye başladı. 

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, açık olmasına rağmen kullanıcı etkinliğinin hiç olmadığı hesaplar için harekete geçiyor. The Verge adlı internet sitesinin raporuna göre hesapları etkin olmayan kullanıcılara e-posta göndermeye başlayan şirket, 11 Aralık'tan itibaren harekete geçecek ve 6 aydan uzun süredir giriş yapılmayan hesapları tamamen kaldıracak.

Konuya ilişkin internet sitesine bir demeç veren Twitter sözcüsü, “Kamuya açık sağlıklı konuşma ortamını sağlama taahhüdümüzün bir parçası olarak, insanların Twitter'da güvenebilecekleri daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak için etkin olmayan hesapları temizlemek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Aktif olmayan hesaplar politikamızda belirtildiği gibi, insanları bir hesap açarken aktif olarak giriş yapmalarını ve Twitter'ı kullanmalarını teşvik ettiklerini söyleyen sözcü, “6 aydan uzun bir süredir Twitter’a giriş yapmamış birçok kullanıcıya, uzun süre işlem yapılmadığı için hesaplarının kalıcı olarak kaldırılabileceğini bildirmek için e-posta yoluyla ulaşmaya başladık” şeklinde konuştu. 

“Twitter'ı kullanmaya devam etmek için geçerli Şartlar, Gizlilik Politikası ve Çerez Kullanımı'nı kabul etmeniz gerekir. Bu, yalnızca bizimle paylaştığınız bilgiler hakkında en iyi kararları almanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda Twitter hesabınızı kullanmaya devam etmenizi de sağlar. Ancak, ilk önce 11 Aralık 2019'dan önce giriş yapmanız ve ekrandaki talimatları izlemeniz gerekir, aksi takdirde hesabınız Twitter'dan kaldırılır”

Kaynak: WEBTEKNO