4 İnç Ekranlarla Ne Yapacak?

Apple yeni ürünleri için çalışmalarını gizlice sürdürüyor.

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2011 15:37
Değiştirme Tarihi: 28.11.2011 15:38
4 İnç Ekranlarla Ne Yapacak?

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni iPad’de kullanacağı ekran dair iddialar ortaya atılmıştı. Apple’ın Sharp ile IGZO teknolojisini kullanmak üzere anlaştığı belirtilmiş ve fabrika için Apple’ın yatırım yaptığı söylenmişti. Bu hafta ise yine Japonya’dan farklı iddialar geldi.

Bir Japon sitesinin iddiasına göre Hitachi ve Sony, Apple’ın için 4 inç ekranların sevkiyatına başladı. Geçtiğimiz günlerde bir işbirliğine giden bu iki firmanın Apple için ortak ekran üretimi yaptığı söyleniyor.  

4 inç boyutunda olduğu belirtilen LCD ekranların hangi iOS cihazına ait olduğu yönünde bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanında ekranın Retina ya da IPS gibi özelliklere sahip olup, olmadığı da bilinmiyor. Apple’ın 4 inç ekranlı cihazını 2012 yılı içerisinde piyasaya süreceği belirtilmiş.

Japon sitenin bir başka iddiası ise iPad 4’ün ekranlarıyla ilgili. Siteye göre Apple, iPad 4’te çok farklı bir ekran teknolojisi kullanacak. Bu bilgilerin Tayvan merkezli bir firmadan geldiği söyleniyor. Daha önce Apple’ın 2012’de Retina ekranlı iPad 3’ü piyasaya süreceği iddia edilmişti. Android Mağduru Cep Telefonları İçin Tıklayınız

Haber ile ilgili metin girin!.