340 milyon takipçiye sahip Instagram resmi hesabı CZN Burak'ı (Burak Özdemir) takip etmeye başladı

Instagram, 15 milyon takipçili CZN Burak'ı takibe aldı. Asıl adı Burak Özdemir olan CZN Burak, yüzüne takındığı sempatik gülüşle ve çektiği yemek videolarıyla tanınmış ve büyük bir şöhretin kapısını aralamıştı. 340 milyon takipçisi bulunan Instagram sayfası, aralarında Elton John, Mark Zuckerberg, Shakira gibi ünlü isimlerin bulunduğu çok az sayıda kişiyi takip ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2020 14:46
Değiştirme Tarihi: 28.03.2020 14:46
340 milyon takipçiye sahip Instagram resmi hesabı CZN Burak'ı (Burak Özdemir) takip etmeye başladı

Instagram, resmi hesabından ilk kez bir Türk ismi takip etmeye başladı. O da, bazılarına itici gelen bazılarına da sempatik gelen bir gülümsemeye sahip ve 15 milyon takipçili CZN Burak'ın (Burak Özdemir) Instagram hesabı...

Instagram’da en fazla takipçiye sahip kişiler arasına giren Czn Burak, daha önce ülkemizde kimseyi takip etmeyen Instagram resmi hesabından takip edilmeye başlandı. 340 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabı, son dönemde koronavirüs nedeniyle yaptığı insani yardımlarla gündeme gelen 15 milyon takipçili Czn Burak’ı takip etmeye başladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Instagram’ın resmi Instagram hesabı, Czn Burak’ı takip etmesinin dışında bir de attığı hikayede ünlü Türk isme yer verdi. Genelde yemek videoları üreterek büyük bir kitleye ulaşan Burak Özdemir’in sebze doğradığı videosunu paylaşan Instagram,“cznburak’la Doğrama 101” etiketini paylaştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

CZN BURAK KİMDİR?

Hatay Medeniyetler Sofrası'nın sahibi olan Burak Özdemir, 26 mart 1995 doğumludur. CZN Burak adıyla tanınan Burak Özdemir, aslen Hataylıdır. 

CZN Burak’ın yemek tarifleri hazırlama ve sunma tekniği onu internette ünlü yaptı. Açık Öğretim Fakültesinde eğitimini sürdüren Burak Özdemir, küçük yaşta dede mesleğini sürdürmeye karar verdi, Hatay'da dedesine ait olan küçük bir lokantayı işletmeye başladıktan sonra İstanbul'da da şube açtı.

CZN NE DEMEK?

Burak Özdemir'in dedesi kebapçılık mesleğiyle uğraşmasına rağmen Czn Burak'ın babası tekstil sektöründe faaliyet göstermiştir. Burada bir dönem çalışmaya başlayan Burak Özdemir, tekstil firmasında çalışırken buraya gelen yabancı müşteriler adını telaffuz etmekte zorlanınca o da babasının sahibi olduğu firmasının adı olan Cinzaro'nun kısaltması olan CZN'yi kullanmayı tercih etti.O dönemlerde sosyal medya hesabının başına eklediği bu lakap bugünlerde bir çok insan tarafından Burak Özdemir isminden daha fazla bilinir oldu.