#10YearsChallenge ile ilgili inanılmaz iddia!

#10YearsChallenge ile ilgili inanılmaz iddia!
Yayınlanma Tarihi: 19.01.2019 13:23 | Değiştirme Tarihi: 19.01.2019 15:16

#10YearsChallenge furyasının ardında farklı bir sebep mi var? İşte konu hakkında detaylar!

Sosyal medyada #10YearsChallenge etiketinde, 10 yıl öncesi ile sonrası fotoğrafların paylaşılması akımına gösteri dünyasının yerli ve yabancı ünlü isimleri de katılıyor.


Ancak sosyal medya platformlarında hızla yayılan #10YearsChallenge (10 Yıl Meydan Okuması) basit bir kampanya gibi görülse de gerçekte o kadar da masum olmayabilir.


Yeni trendin, yüz tanıma sistemlerinin küçük değişimleri tespit edebilecek şekilde geliştirilmesi için mükemmel bir fırsat sunduğu belirtiliyor.


Teknoloji haberleri sitesi Wired'ın yazarı Kate O'Neill'in salı günü yayımlanan ve ‘10 Yıl Meydan Okumasının' zararsız, masum bir eğlence olmadığını savunan yazısının ardından kampanya kamuoyunda tartışılmaya başlandı. Yazara göre sosyal medya devi gizli bir şekilde yüz tanıma algoritmalarını geliştiriyor olabilir.


O'Neill yazısında, kampanya sayesinde fotoğrafların belirli açıdan analiz edilmesinin oldukça kolay hale geldiğini vurguladı.


Yazara göre insanların nasıl göründüğü ve nasıl yaşlandıklarını anlamaya çalışan teknolojiler bu yolla geliştirilebilir.