100 MP kameralı telefon ile çekilen fotoğraf

100 MP kameralı telefon ile çekilen fotoğraf
Yayınlanma Tarihi: 23.09.2019 14:47 | Değiştirme Tarihi: 23.09.2019 14:47

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin yarın tanıtacağı yeni modeli Mi Mix Alpha'nın kamera çözünürlüğünün 100 megapiksel olduğu doğrulandı. 

Weibo üzerinden yaptığı bir paylaşımla söylentileri doğrulayan Xiaomi, 100 megapiksel kameranın kalitesini gösteren bir de fotoğraf paylaştı. Xiaomi, çekilen fotoğrafın 8 kez yakınlaştırılması durumunda bile görüntünün net olarak kalacağını iddia ediyor.

Yenilikçi ürünleriyle dikkat çekmeyi başaran ve son dönemlerde yıldızı iyiden iyiye parlayan Xiaomi, yarın düzenleyeceği bir etkinlikle yeni ürünlerini tanıtacak. Xiaomi'nin yarın düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı ürünler arasında Mi 9 Pro 5G, Mi TV Pro 8K ve Mi Mix Alpha isimli yeni akıllı telefonunun da yer alması bekleniyor.

Etkinlikler kapsamında tüketicilerin en çok merak ettikleri ürün hiç şüphesi Mi Mix Alpha. Bunun nedeniyse bu telefon hakkında çıkan rivayetler. Bugüne dek Mi Mix Alpha'nın 100 megapiksel kameraya sahip olacağı dillendiriliyordu. Xiaomi'nin Çin'in sosyal medyası Weibo üzerinden yaptığı bir paylaşım, Mi Mix Alpha'nın kamerasının 100 megapiksel olacağını doğruladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Xiaomi, bugüne dek piyasaya sürülen akıllı telefon kameralarının en fazla 64 megapiksel çözünürlük sunabildiğini ancak Mi Mix Alpha'nın 100 megapiksel kamera sensörüne sahip olacağını ifade etti. 

Mi Mix Alpha, "Samsung ISOCELL Bright HMX" olarak isimlendirilen ve 108 megapiksel çözünürlük sunan kamera sensörünü kullanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde de Samsung'un 64 megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörünü kullanan Xiaomi, böylelikle bir kez daha Samsung'la iş birliği yapmış oldu.

İşte Mi Mix Alpha'yla çekilen fotoğraf

Haber ile ilgili metin girin!.

Xiaomi'nin açıklamalarına göre görüntü boyutu 12032 x 9024 piksel olan bu fotoğrafın dosya boyutuysa yaklaşık olarak 40 megabayt. Xiaomi, görüntü 8 kez yaklaştırıldığında bile tüm detayların korunduğunu ve görüntünün net kaldığını ifade ediyor. (Kaynak: Webtekno)

Fotoğrafın 4 kez yakınlaştırılmış hali

Haber ile ilgili metin girin!.

Fotoğrafın 8 kez yakınlaştırılmış hali

Haber ile ilgili metin girin!.