Survivor Uğurtan Dora

Uğurtan Dora

Survivor Uğurtan Dora Kimdir?

TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan ve her bölümüyle hem reytinglere hem de sosyal medyaya damga vuran, milyonların izlediği yarışma Survivor’ın, 2021 sezonunda Gönüllüler takımında yarışan Uğurtan Dora’nın hayatı izleyiciler tarafından merak ediliyor. İşte ‘Survivor Uğurtan Dora kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor’ sorularının yanıtları…


SURVIVOR UĞURTAN DORA KİMDİR, NE İŞ YAPIYOR? 


TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan Survivor yarışmasının 2021 sezonunda Gönüllüler takımında yarışan isimlerden biri Uğurtan Dora oldu. Survivor Uğurtan Dora’nın ne iş yaptığı çokça aranıyor. Birçok spor dalıyla iç içe olan Survivor Uğurtan Dora, bir süre tercümanlık da yaptı. Peki Uğurtan Dora hakkında neler başka neler biliniyor?

 

SURVIVOR UĞURTAN DORA NERELİ, KAÇ YAŞINDA?


Survivor 2021 kadrosunda yer alacağı açıklanan Uğurtan Dora’nın hayatıyla ilgili ilk olarak kaç yaşında olduğu bilgisini verelim. Survivor yarışmacısı Uğurtan Dora, 7 Kasım 1984 İstanbul’un Şişli semtinde doğmuştur.  Uğurtan Dora 37 yaşındadır. Bu bilgilerin ardından Survivor Uğur ile ilgili diğer bilgilere geçelim. İşte Uğurtan Dora’nın eğitim ve öğretim hayatına dair ayrıntılar…

 

SURVIVOR UĞURTAN DORA NEREDE OKUDU? 


2000’de Saint Benoit Fransız Lisesi ortaokul bölümünden mezun olan Survivor Uğurtan Dora, 2004 yılında Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’ni tamamladı. Survivor Uğurtan Dora, yüksek öğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi'nde İktisat bölümünde yaptı. 

 

SURVIVOR UĞURTAN DORA NE İŞ YAPIYOR?


Survivor 2021 izleyicilerinin merak ettiklerinden biri de, Uğurtan Dora’nın ne iş yaptığı. Fas, Cezayir, Tunus ve İran’da IMMİB ticaret heyeti ve bakanlar kurulu adına tercümanlık yapan Dora, Yves Rocher’da 2013-2018 yılları arasında yönetici olarak görev aldı. Dora, 2000 yılında bu yana 50’dan fazla reklamda rol aldı.

 

Çok sayıda spor dalıyla uğraştığını ifade eden Uğurtan Dora, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan biri.

Çok sayıda spor dalıyla uğraştığını ifade eden Uğurtan Dora, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan biri.

 

SURVIVOR UĞURTAN DORA’NIN SPOR GEÇMİŞİ 


Birçok spor dalıyla ilgili olan Survivor Uğurtan Dora; su topu, jimnastik, kürek, basketbol ve fitness’la uğraştı. Öte yandan Dora’nın, ENKA – TOFAŞ - Beykozspor’da lisanslı olarak basketbol geçmişi de bulunuyor. 

 

SURVIVOR UĞURTAN DORA INSTAGRAM HESABI 

Instagram’da an itibarıyla 1500 takipçisi olan Survivor Uğurtan Dora, hesabını 'ugurtandora' kullanıcı adıyla kullanıyor. 

2021 Survivor yarışmacısı Uğurtan Dora, gönüllüler takımı arasında yer alıyor.

2021 Survivor yarışmacısı Uğurtan Dora, gönüllüler takımı arasında yer alıyor. 

 

SURVIVOR 2021 NEREDE ÇEKİLİYOR?

 

Survivor 2021, Dominik Cumhuriyeti’nde çekiliyor. Bölgede tropikal iklim hakim. İki yağmurlu mevsimin olduğu ülkede, Ekim’den Mayıs’a kadar kuzey kıyıları, Mayıs’tan Ekim’e kadar güney kıyıları yağmurlu oluyor. Karayipler’deki Hispanyola Adası’nda olan ülkeyi Dominika ile karıştıranlar var. Ülke, Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşim olarak biliniyor.

 

DOMİNİK CUMHURİYETİ NASIL BİR ÜLKE? NEREDEDİR?


Survivor 2021’in çekimlerinin gerçekleştirildiği Dominik Cumhuriyeti, sayfiye yerleri, mangrov bataklıkları, dağlık ormanları, çiçek açan düzinelerce ağaçları ve 218’den fazla kuş türüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Öte yandan Survivor izleyicileri tarafından Dominik Cumhuriyeti’nin nerede olduğu da bir başka merak edilen hususlar arasında yer almaktadır. Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerde yer alan bir adadır. Dominik, Amerika Kıtası’na da bir hayli yakındır. 

 

SURVIVOR ŞAMPİYONLARI KİMLER? 


•    2005 Survivor şampiyonu: Uğur Pektaş
•    2006 Survivor şampiyonu: Derya Durmuşlar
•    2007 Survivor şampiyonu: Taner Özdeş 
•    2010 Survivor şampiyonu: Merve Oflaz
•    2011 Survivor şampiyonu: Derya Büyükuncu
•    2012 Survivor şampiyonu: Nihat Altınkaya
•    2013 Survivor şampiyonu: Hilmi Cem İntepe
•    2014-2015 Survivor şampiyonu: Turabi Çamkıran
•    2016 Survivor şampiyonu: Çağan Atakan Arslan
•    2017 Survivor şampiyonu: Ogeday Girişken
•    2018 Survivor şampiyonu: Adem Kılıçcı 
•    2019 Survivor şampiyonu: Yusuf Karakaya
•    2020 Survivor şampiyonu: Cemal Can Canseven 


 

UĞURTAN DORA'NIN VİDEOLARI