Survivor Hayrettin Karaoğuz

Hayrettin Karaoğuz

Survivor Hayrettin Karaoğuz Kimdir?

Türkiye’nin en çok tanınan internet fenomenlerinden biri olan bilinen Hayrettin, bu yıl TV8 ekranlarında tüm Türkiye’nin nefesin tutarak izleyeceği efsane yarışma Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler’de yer alıyor ve birbirinden zorlu yarışmacılarla parkurda ter döküyor. Yarışmadan önce yayımlanan Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler tanıtımında iddialı bir slogan kullanarak 'Siz Hayrettin yazıp göndereceksiniz. Ben Hayrettin'i kalbinize yazacağım.' dedi. Bu iddialı açıklamanın ardından Survivor severler, Hayrettin’in nasıl biri olduğunu internette sorgulatmaya başladı.

 

 


HAYRETTİN KAÇ YAŞINDA VE NERELİDİR?


Aslen Trabzonlu olan 1 Ocak 1984 yılında İstanbul'da doğan Hayrettin Onur Karaoğuz, 1,78 cm boyunda ve 75 kg ağırlığındadır. Bekâr olan Hayrettin, eğitim hayatına 1997 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda başladı. Sonrasında Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’ni bitirdi. 2004 yılında Kadir Has Üniversitesi reklamcılık bölümünü kazanarak eğitim hayatını sürdürdü.


NASIL BİR ÇOCUKTU?


Çocukluğuyla alakalı çok içine kapanık biri olduğunu itiraf eden Hayrettin, "Çok sessiz bir çocuktum. Evde annem, babam ve ben 3 kişiydik, çok sıkılıyorduk. Lisede kabak çiçeği gibi açıldım. O dönem sokak komedisiyle tanıştım ve üniversitede başladığım tiyatroyla olay, biraz daha sahneye taşındı ve orada şekil aldım. Bazı akrabalarım bu halime inanamıyor. Çocukken de almışım bir şeyler, gözlem yapmışım, biriktirmişim." sözlerini sarf etmiştir.

 

Survivor ünlüler takımı yarışmacılarından Hayrettin'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım

Survivor ünlüler takımı yarışmacılarından Hayrettin'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım


Oyuncu, komedyen ve internet fenomeni unvanlarına sahip Hayrettin, özellikle Youtube videoları ile internette büyük ün kazandı. Videoları milyonlarca kez izlenen Hayrettin, bunun dışında 2009'da Gelecekten Bir Gün, yine aynı yıl kısa film olarak Kızsız Adam, 2017 yılında Vezir Parmağı ve yine aynı yıl İlk Öpücük adlı filmlerde rol almıştır. Televizyonda ise 2018-20 yılları arasında yayımlanan Kalk Gidelim dizisinde, 2020'de de Menajerimi Ara dizisinde konuk oyuncu olarak oynamıştır.


KIZSIZ ADAMLA ÇOK SEVİLDİ


Üniversitedeyken arkadaş grubuyla eğlenceli videolar çekerek bunları sosyal medyada yayınlamaya başlayana Hayrettin yavaş yavaş ün kazanmaya başladı. Okul hayatının son 2 yılı Beyoğlu’nda stand-up gösterileri yapan komedyen, üniversitenin son senesinde dönemin favori filmi Issız Adam’a (Çağan Irmak) karşı çektikleri "Kızsız Adam" videosu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 


Kızsız Adam’la tanınırlığı artan Hayrettin, reklam kampanyalarında yer almaya başladı. Turkcell Nar Reklam Kampanyası’nda yer aldı. Bu sırada Rasim Öztekin, Işın Karaca, Neco ve Hande Subaşı gibi isimlerinde yer aldığı ‘Gelecekten Bir Gün’ adlı sinema filminde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Filmin ardından ‘Doritos Hisseli Tatlar Kampanyası’nın reklamında boy gösterdi. 


2011 yılında Star Tv’de 2 sezon izleyiciyle buluşan "Hayrettin" adlı komedi programını başarıyla hazırlayıp sundu. Ayrıca 2010 yılından bugüne kadar yüzlerce üniversitede öğrencilere tek kişilik gösterisini sunmuştur.

 

Survivor ünlüler takımı yarışmacılarından Hayrettin'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım


2013 yılında ATV’de hazırladığı 30 bölümlük yarışma programı ‘Harry’ ile ekrana gelmiştir. Son 2 yıldır Fanta markası’nın reklam yüzüdür ve her yıl düzenlenen Fanta Gençlik Festivalinde sahne alıp, izleyicilere eğlence dolu bir şov sahnelemektedir. Fanta tarafından hazırlanan ve kendisinin yer aldığı ‘sokak oyunlarının kahramanları’ viral reklam filmi ‘Kristal Elma’ ödülüne layık görüldü.


KARİYERİNİN DÖNÜM NOKTASI YOUTUBE VE EXATLON TÜRKİYE MACERASI


2013 yılı Eylül ayında, hem Los Angeles YouTube stüdyolarında çalışmalar yapmak ve oradaki meslektaşlarını incelemek hem de kendisini geliştirip sevenlerine daha fazlasını sunabilmek üzere Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşamıştır. Matt Damon, Keanu Reeves, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner gibi isimlerle görüşmelerde bulunmuştur. 

 

Hayrettin, birçok sosyal medya fenomeninin yer aldığı ve Netflix'te yayınlanan Exatlon Türkiye yarışmasında yer almış ve burada mücadele etmiştir.

Hayrettin, birçok sosyal medya fenomeninin yer aldığı ve Netflix'te yayınlanan Exatlon Türkiye yarışmasında yer almış ve burada mücadele etmiştir.


YouTube’un Los Angeles şehrinde düzenlenen workshoplarına katılmış; mesleği ve kariyeri anlamında olumlu katkılar sağlayacak eğitimler almıştır. 2014 Mayıs ayında Türkiye’ye dönmüştür. Amerika'daki süre zarfında birçok başarılı videoya imza atmış, sosyal mecralarda oldukça ses getirmiştir. Hayrettin geçtiğimiz yıl, Acun Medya’nın global anlamda en bilinen yarışmalarından Exatlon’da Youtuber’larla bir araya gelerek yarışma imkanı bulmuştur. Netflix’te yayımlanan Exatlon Challenge Türkiye yarışmacıları arasında pek çok gencin yakından tanıdığı, yüz binlerce takipçi ve aboneye sahip olan birçok isim yer almıştır.

 

Exatlon Türkiye afişinde yer alan Hayrettin'in diğer yarışmacılarla fotoğrafı

 

HAYRETTİN INSTAGRAM HESABI VAR MI?


Hayrettin de bu yarışmada Buğra Kazancı, Elanur Pat, Buse Plan, Dilan Ay, Öykü Berkan, Zeynep Aleyna Şen, Yağmur Karabal, Uras Benlioğlu, Doğan Kabak gibi ünlü YouTuber'larla Exatlon'da kıyasıya rekabetin içine girdi. Hayrettin için bu yarışma Survivor hazırlığı oldu denebilir.Televizyon geçmişi bulunan ve yaklaşık 6 yıl önce Youtube’da eğlence içerikleri üretmeye başlayan Hayrettin’in 2 milyon abonesi ve 400 binden fazla görüntülenme sayısı bulunmaktadır. Instagram’da ise 713 bin takipçiye ve gönderi başına ortalama 70 bin beğeniye sahiptir.

 

ÇEKİMLERİ NASIL YAPIYOR?


Hayrettin, bir gazeteye verdiği röportajda YouTube çekimlerine nasıl karar verdiğine ve nasıl bir süreçten geçtiğine dair, “O haftanın gündemine göre önceliğimize karar veriyoruz. Metin yazma işini kendi aramızda hallediyoruz. Türkiye’de gündem 5 dakikada değişiyor. Dolayısıyla fikir geldiğinde hemen çekiyoruz. Havadan görüntülemeden sualtı görüntülemeye dair her türlü ekipmanımız var. Yayınladıktan sonra yorumları almaya başladığımız an ise çok keyifli. İnsan faktörü öne çıkıyor. Orada bir sokak şakası yaptık. 50 kişi bir kişinin üzerine koşuyordu. Adam kaçtı, şaşırdı. Burada aynı şakayı yaptık. Adam bir anda kayboldu ve mahalleden adam toplayıp üzerimize geldi. Amerika’da metroda tanımadığım adamların omzuna kafamın düştüğü bir uyuma şakası yaptım. Amerikalılar dokunmayı sevmediği için itti beni, kimisi küfür etti. Türkiye’de ise aynısını yaptığımızda adam omzunu bana yastık yaptı, ateşime baktı. Sırf uyanmayayım diye 4 durak fazla giden oldu. Türkiye’de bir şaka yaptığımda bana çok bir şey kalmıyor. İnsanların bakışları, mimikleri alıp götürüyor işi. Çünkü özünde komiğiz. Yurtdışında yaptığım şakalarda ise aktör benim. Ancak yine de burada şaka yaparken daha keyif alıyorum. Orada da beni tanımamaları büyük rahatlık sağlıyor.” Açıklamasında bulunuyor.


Kişiliği hakkında da bilgiler veren ünlü fenomen, “Bu işle hiç alakası olmayan sakin bir insanım. Normalde Ferrari şakası yaptığım o güzel kızla hayatta konuşamam. Huzuru seven, az konuşan biriyim. Dışarıda kimseye bulaşmam. Diğer türlüsü laçkalık, cıvıklık oluyor. Kemal Sunal ve Şener Şen’i örnek alıyorum. Bazen bakkala gidiyorum; “Kamera yok değil mi abi?” diye soruyorlar. İş olarak da görmüyorum yaptığım işi, arkadaşlıktan bir şeyler çıkıyor.” diyor.
Hayattaki amacının sorulmasına ise, "Kendimi eğlendirirken insanların da eğlenmesini sağlamak. 2-3 dakikalık hap videolarımızı insanlar toplantıya girmeden önce izlesin istiyoruz." cevabını veriyor.


SURVIVOR DÖNEMECİ


Hayrettin, Exatlon macerasının ardından Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında yarışacak. Karaoğuz, 9 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2021 yarışmasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmal Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettn Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın (basketbolcu), Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal ile aynı takımda yarışacak.


Hayrettin’in hayranı olan ve eğlenceli videolarını izleyen herkes, ünlü fenomenin Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler’de nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor. Hayrettin, TV8’de yayımlanan Survivor 2021 tanıtımında 'Siz Hayrettin yazıp göndereceksiniz. Ben Hayrettin'i kalbinize yazacağım.' Sözleriyle yine kendisinden beklenen bir duyuru yaparak sevenlerini hem meraklandırdı hem de heyecanlandırmayı başardı.

HAYRETTİN KARAOĞUZ'UN VİDEOLARI