Survivor Furkan Kızılay

Furkan Kızılay

Tv8 ekranlarının fenomen yarışma programı Survivor'da bu yıl birbirinden iddialı isimler yar alıyor. Survivor All Star 2022 kadrosunda, ünlü oyuncu ve müzisyen Furkan Kızılay da var. 2017 yılında bu yarışmada boy gösteren genç isim, aradan geçen sürenin ardından bir kez daha hem de All Star olarak kendisine yer buldu. Peki Furkan Kızılay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, şu an neler yapıyor? İşte hepsinin yanıtı...

Survivor All Star 2022 yarışmacıları arasında yer alan Furkan Kızılay, 2017 yılının ardından bir kez daha Dominik'te mücadele verecek. Survivor 2017'de ünlüler takımında ter döken Survivor Furkan Kızılay, yarışmanın iddialı isimleri arasında yer almak istiyor. 

FURKAN KIZILAY KİMDİR?

Tüm Türkiye'nin fenomen dizi Çocuklar Duymasın ile tanıdığı Furkan Kızılay, 30 Kasım 1990 yılında İstanbul Şile'de doğmuştur. 31 yaşındaki Survivor Furkan, aynı zamanda şarkıcılık da yapmaktadır. Oyunculuğu, şarkıcılığı yanı sıra reklamlarda da sık sık boy gösteren Furkan Kızılay'ın Batur isminde bir kardeşi bulunmaktadır. Furkan Kızılay'ın babası Fitness öğretmeni ve antrenör Emin Kızılay, annesinin adı Mine Kızılay'dır. 

SURVİVOR FURKAN KIZILAY EĞİTİM HAYATI

Her Survivor yarışmacısında olduğu gibi Furkan Kızılay'ın da hayatı yakından merak ediliyor. Furkan Kızılay eğitimini Kadir Has Üniversitesi Enformasyon Teknolojileri bölümünde tamamlamıştır. 

Fitness öğretmeni olan babası tarafından sporla haşır neşir olan Furkan Kızılay, iyi bir tenis oyuncusu ve iyi bir yüzücüdür. Survivor Furkan, İstanbul Bakırköyspor'da lisanslı tenisçi olarak ter dökmüştür. 

FURKAN KIZILAY KARİYERİ 

Furkan Kızılay, 2002 yılında hayatımıza giren Çocuklar Duymasın dizisindeki çocuk oyuncu 'Havuç' karakteriyle tüm Türkiye tarafından tanınmıştır. Uzun yıllar ekranda boy gösteren Kızılay, bunun yanı sıra reklam filmlerinde de rol almış ve şarkıcılığa da adım atmıştır. İşte Furkan Kızılay'ın rol aldığı filmler, diziler ve albümleri.

Sinema

*2007    Emret Komutanım Şah Mat    

*2015    Hannas    Mert

*2016    Kolpaçino 3. Devre Kuzen Konuk Oyuncu

*2017    Organik Aşk Hikâyeleri    Deniz    Başrol

Televizyon

*2002-2005 Çocuklar Duymasın    Havuç / Emre Çetinoğlu    
*2004-2005 Çocuklar Ne Olacak    Havuç Emre    
*2010-2012 Çocuklar Duymasın    Havuç Emre    
*2013-2014 Çocuklar Duymasın    Emre    
*2017      Meryem                Çetin Korkmaz    
*2017-2018 Aslan Ailem    Rıfkı    Oyuncu

Albümleri

*2009    Aşksın Sen
*2010    Her Şey Senle
*2011    Karamel Kokun
*2014    Ecem
*2014    Vura Vura
*2020    Alsam Seni (ft. Can Doe)


Furkan Kızılay'ın 2017 yılında açtığı bir de YouTube kanalı bulunmaktadır. Kendi ismiyle açtığı bu kanal için 'hakkında' bölümünde açıklama yapan Survivor Furkan, 'Herkese merhaba, Bu kanal içerisinde kendi hobilerimizi, yapmaktan keyif aldığımız şeyleri ve ilgi alanlarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Olabildiğince doğal kurgulardan uzak yaptığımız bu videolarda eğlenmek, eğlenirken birşeyler anlatabilmek en büyük hedefimiz. Bazen ipin ucu kaçsa da olacak o kadar diyoruz ve sizlere keyifli seyirler diliyoruz." ifadelerini kullanmıştır. 

Furkan Kızılay'ın YouTube kanalında 200 bine yakın takipçisi bulunmaktadır. 

Furkan Kızılay'ın özel hayatı da bir hayli merak ediliyor. Survivor 2022 yarışmacısı Furkan Kızılay evli değil bekardır. Ayrıca kendi adıyla açtığı bir de Instagram hesabı bulunan Kızılay'ın kullanıcı adı da 'furkankizilay'dır. Yarışmacının 200 binden takipçisi bulunmaktadır. 

FURKAN KIZILAY'IN VİDEOLARI