Wakanda nedir, nerede bulunuyor? Survivor Steven Salam'ın Wakanda Forever sözü ne demek?

Wakanda nedir, Wakanda Forever sözü ne anlama geliyor sorgusunun yanıtını merak eden izleyiciler, internet üzerinden araştırma yapmaya başladı. Survivor 2021 gönüllüler takımında yer alan Steven Salam'ın her oyun sonrası Wakanda Forever sözleriyle sevinmesini merak eden vatandaşlar, konuyla alakalı araştırma yapmaya başladı. Peki, Survivor Steven Salam'ın Wakanda Forever sözü ne demek?

Yayınlanma Tarihi: 12.01.2021 12:11
Değiştirme Tarihi: 12.01.2021 12:11
Wakanda nedir, nerede bulunuyor? Survivor Steven Salam'ın Wakanda Forever sözü ne demek?

Survivor 2021 gönüllüler takımı yarışmacısı Steven Salam, Wakanda Forever sözüyle birçok kişiyi merak ettirdi. Birçok izleyici 'Wakanda neresi, Wakanda Forever ne demek?' sorularını internet üzerinden araştırmaya başladı. Peki, Wakanda nedir, nerede bulunuyor? Survivor Steven Salam'ın Wakanda Forever sözü ne demek?

WAKANDA NERESİ?

Wakanda hayali biri ülkedir ve Afrika'da yer alır. Wakanda, geçmişini ve kültürünü daha da genişleten 2018 yapımı Kara Panter filminde öne çıkıyor. Wakandalılar, işaret dilinde sarılmayı temsil eden bir hareketten esinlenerek kollarını çapraz bir şekilde omuzlarına dayayarak oluşturdukları "Wakanda Forever" adını verdikleri Wakanda selamıyla birbirlerini selamlıyor.

WAKANDA FOREVER NE DEMEK?

Wakanda Forever kelimesi selamlama anlamına gelmektedir. Wakanda görünen bir hayali ülkedir Amerikalı çizgi roman tarafından yayınlanan Marvel Comics. Sahra altı Afrika'da bulunur ve süper kahraman Kara Panter'e ev sahipliği yapar. Wakanda ilk olarak Fantastic Four # 52'de göründü ve Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratıldı.