Yayınlanma Tarihi: 19.03.2020 | Değiştirme Tarihi: 19.03.2020

TV'de YOK | Kanserden kızı Tanyel'i kaybeden Ceyhun Uzun, , içini Ardahan'a döktü

Hayat hikayesiyle Survivor'ın en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Ceyhun Uzun, kanser hastalığı nedeniyle kaybettiği kızı Tanyel'in üzüntüsünü derinden yaşıyor. Duygularını takım arkadaşlarından Ardahan'a anlatan Ceyhun, aklından geçenleri ve yaşadıklarını Ardahan'a uzun uzun anlattıİşte Survivor gönüllüler takımı yarışmacıları Ceyhun Uzun ile Sadık Ardahan Uzkanbaş'ın arasında geçen diyalog

Ardahan: Ceyhun abi şunu görüp duygulanmamak elde değil, bu beni alıp başka yerlere götürüyor. Senin babacı tavrın seni bize sevdirdi. Bir babanın unutulmaz bir çocuk sevgisi.

Ceyhun: Çok, çok onu çok seviyordum. Devamlı aklımda kızım. Şimdiki yaşı 24 kızımın. Düşünüyorum acaba nasıl olurdu? Evlenir miydi? Çocukları olur muydu? 

Ardahan: Söylenecek bir şey yok. Ne kadar değişmiş.

Ceyhun: Allah kimseye vermesin çok acı. Evlat acısı. Bak renkleri seçtim. Bu pembeleri çok beğenirdi. Bunlar sevdiği renklerdi. Giysileri, çantaları... Mezar taşını bile pembe yaptık, pembe yazılarla süsledik. Yeri cennet olsun. 

Ardahan: O seni izliyor, o seni her an izliyor. Onun sana verdiği güçle yarışıyorsun. 

Ceyhun: Söylemişti zaten. Beraber izliyorduk zaten Survivor'ı. Demişti zaten, "Baba senin sevdiğin şeyler zaten bunlar" İzliyorsa beni, yardım ediyordur parkurlarda. Sizleri de çok sevdim, çocuklarımsınız hepiniz. Kızımın adı yaşıyor. "Tanyeli'nin Gülüşü Vakfı", Kuzey Kıbrıs'ta çocuklara yardım ediyoruz. 2017'de kurduk İngiltere'de. Şu an 20 çocuğumuz var bizim 0-24 yaş arasında. Kanser hastası çocuklara, ne kadar elimizden gelirse yardım ediyoruz.