Yayınlanma Tarihi: 25.06.2019 | Değiştirme Tarihi: 25.06.2019

Survivor’dan elenen Panagiotis’ten flaş itiraf! Onunla yakın olamadık çünkü o bir ‘deli’

Survivor'da önceki akşam elenerek adaya veda eden Panagiotis'ten Survivor yarışmacıları hakkında olay yorumlar ve itiraflar geldi. Panagiotis birçok isim hakkında ilginç ifadeler kullandı. İşte Panagiotis'in açıklamaları.1- Survivor'da son düzlükte elenmek nasıl bir duygu? Final için hayaller kuruyor muydun?

- Açıkçası finalden bir adım önce elenmek çok kötü. Son 5'li kalınca çoğu kişinin aklında 4'lü finale kalacağı düşüncesi vardır. Benimde vardı ama olmadı. Tam olarak üzgünüm diyemem. Ama Yunanistan'da ki 4'lü finalde olmak, o deneyimi yaşamak, bunca zaman bizi destekleyen insanlarla beraber olmak isterdim. Son 4'lüye kalamamak çok fazla sorun yaratmıyor bana. Ama performans olarak bakacak olursak onların yerinde olabileceğimi biliyorum ve bu durum beni daha çok üzüyor. 

2- Türk yarışmacıların adada sık sık tartışma yaşadıklarına şahit olduk. Bu durum sizi etkiledi mi?

- Siyah takım olduğumuzda takımımızda kavgalar vardı. Atakan, Emre ve Yusuf arasında daha çok. Yunan takımıyken fazlasıyla kavgaları oluyordu adamızda. O yüzden alışmıştık biz bu tür şeylere. Takımlar karıştıktan sonra da Türkler arasında kavgalar oluyordu. İyi olan şey Atakan ve Yusuf kavga ettiklerinde onlara bir iki şey söyleyince duruyorlardı. Biz de orada yaşadığımız için bize saygı duyuyorlardı. O yüzden güzel yönettik ve çok iyi sabredebildik bu duruma. 

3- Siyah takımdaki Türk yarışmacılar hakkında ne düşünüyorsun?

- Türk takım arkadaşlarımdan Yusuf'la daha yakın olduk. Çünkü kişilik olarak, düşünce olarak ve ideolojik olarak sevdim onu. Emre'yle mesela o kadar yakın olamadık. Çünkü iyi anlamda söylüyorum bunu; 'deli o'. Çok ortak noktamız yoktu Emre'yle. Çünkü zevkelerimiz tamamen farklı. Sude'yle de çok iyi bir ilişkimiz vardı onu çok seviyorum. Bence Sude'nin ayağı sakatlanmamış olsaydı, adadaki en iyi kadın yarışmacı olabilirdi. Onun için çok büyük bir şanssızlık oldu bu sakatlık.

4- Beyaz takım hakkında ne düşünüyorsun?

- Siyah takıma kıyasla beyaz takımın yarışmacıları yaş olarak daha olgun insanlardı. Bu yüzden bence o takımın Türk tarafından bir sınır oldu. Yani Yusuf, Atakan ve Sude bizimle arkadaşlık yapıyordu. Anladığım kadarıyla beyaz takımda Hikmet, Seda ve Bora zaten arkadaşlardı ve diğerleriyle fazla yakınlık kurma gereği duymadılar. Türk yarışmacılar açısında siyah ve beyaz takım arasında fark var. Bence siyah takımda herkes eşitti. Türk olsun Yunan olsun. Önemli bir karar olduğunda, eşleşmede olsun, baradaka, adada ya da her hangi bir şeyde olsun hep beraber karar veriyorduk. Herkes birbirinin fikrini dinliyordu. Ama bence beyaz takımda ipleri daha çok Türkler tutuyordu. Yunanların lafı çok geçmiyordu. Tabiki çok sert karakterleri de vardı. Hikmet ve Bora gibi. Bence Yunanlar bundan etkilendiler. O yüzden takımlar karıştıktan sonra performans olarak gerilediler. Bence böyle bir duruma izin vermemeliydiler. 

5- Survivor'ın başından bu yana adanın en sakin isimlerinden biriydin. Bu kadar sakin kalabilmeyi nasıl başardın?

- Survivor'a gelen herkesin illaki iyi ve kötü tarafları vardır. Yarışma başladığında bu durumu yönetmek gerçekten çok zor. İllaki kızgın olursun ama kızgınlığının ya da etrafında olan şeylerin seni etkilemesini izin vermemelisin.

6- Türk yarışmacılardan kim şampiyon olur?

- Türklerden Survivor'ın şampiyonu bence arkadaşım Yusuf olacak. Çünkü performansı bir kenara bırakırsak ki Yusuf bana göre en iyi yarışmacı değildi. Hikmet vardı, Bora vardı onlardan sonra Yusuf geliyordu. Keza Okay'ın performansıda çok yükselmişti. Ama bence Yusuf herkesten farklı bir karaktere sahip. Hem 25 yaşında hem savaşçı hem de kaya gibi çocuk hem de genç. O yüzden All-Star'lar geldiğinde de Yusuf'un karakterini ve duruşunu daha önce Türk şampiyonları olan Ogeday, Atakan ve Adem'le çok bağdaştırmıştım. O zamandan beri Yusuf'un şampiyon olacağını düşünüyorum. 

7- Yunan yarışmacılardan kim şampiyon olur?

- Yunanlardan bence Survivor'ı Katerina Dalaka kazanmalı. Kalan son 4 kişiden bence diğerlerine göre en çok hakeden Katerina. Kazanmazsa gerçekten üzülüyorum. Katerina kazansın istiyorum çünkü hakediyor. Geçen senede hakediyordu ama kazanamadı. Bence bu sene onun senesi. Performans bakımından harika, karakteride öyle. O yüzden umarım Katerina kazanır.