Survivor’da performans oyunu ve dokunulmazlığı kim kazandı? 19 Haziran Survivor 2021 eleme adayı kim oldu?

Sezon başından beri büyük ilgiyle takip edilen Survivor 2021’de geriye beş yarışmacı kaldı. Bu akşam, bu yarışmacılar performans oyunu finaline çıktı. Ve kazanan isim, adını direkt yarı finale yazacak ve bu hafta elemelerden etkilenmeyecek. Sonrasında ise haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. 19 Haziran 2021 tarihli Survivor yeni bölümde dokunulmazlığı kazanmak için yarışmacılar nefes kesen mücadeleler ortaya koydu. 123. bölümde toplanan ada konseyinde dokunulmazlığı kazanan ismin söyleyeceği eleme adayı çok merak ediliyordu. Peki, Survivor’da performans oyununu kim Kazandı? Survivor’da dokunulmazlığı kim kazandı? İlk eleme adayı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 19.06.2021 22:12
Değiştirme Tarihi: 20.06.2021 00:47

Ekranların sevilen yarışması Survivor 2021’de şampiyonluk için kıyasıya mücadele devam ediyor. Yaklaşık altı aydır Dominik Cumhuriyeti’nde mücadele eden yarışmacılardan geriye beş kişi kaldı. İsmail, Berkay, Aleyna, Poyraz ve Ayşe Survivor’da bu akşam performans oyunu finaline çıktı ve yarı finale direkt giden isim olmak için kıyasıya mücadele etti. Sonrasında ise haftanın ilk bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. 19 Haziran Cumartesi günü Survivor 123. bölümde oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında toplanan ada konseyinde kritik bir eleme adayı belirlenecek. Peki, bu akşam performans oyununu kim kazandı? Dokunulmazlığı kim aldı? Eleme adayı kim oldu? Survivor Türkiye yeni bölüme dair tüm detaylar ve gelişmeler haberimizde.

SURVİVOR’DA PERFORMANS OYUNU FİNALİNİ KİM KAZANDI?

Survivor 2021’de bu akşam performans oyunu finali ekrana gelecek. Performans oyununda kazanılan her sembol, yarışmacılara can olarak eklendi. Her yarışmacıya ikişer can verildi. Üçer sembol kazanan İsmail ile Aleyna, beşer can ile oyuna başladılar. Oyunda yarışmacılara, atışlarda kullanacakları materyali seçme şansı verildi. Ayşe ile Berkay çubuğu seçerken İsmail, Aleyna ve Poyraz'ın tercihi halkadan yana oldu.

Survivor 2021 performans oyunu finali, İsmail ve Poyraz'ın mücadelesi ile başladı. İlk karşılaşmayı kazanan İsmail, beş canını korurken Poyraz'ın tek canı kaldı. Performans oyununda ilk elenen Ayşe, ikinci elenen isim Poyraz oldu. Üçüncü olarak oyuna veda eden isim Berkay oldu. İsmail, bu ana kadar çıktığı 5 karşılaşmayı da kazandı ve 5 canını korudu.

Performans oyunu finalinde sona kalan iki yarışmacı Aleyna ile İsmail oldu. İsmail, oyundaki ilk yenilgisini Aleyna'dan aldı. Sonraki karşılaşmalarda Aleyna, İsmail'i üst üste yenerek can sayılarını 1-1 olarak eşitledi. Günün son karşılaşmasında kazanan İsmail Balaban, İstanbul biletini kazandı ve finale kalmayı garantileyen isim oldu oldu.

SURVİVOR’DA DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Survivor’da dokunulmazlık oyunu, sıralama turu ile başladı. Zamana karşı oynanan bu turda en iyi süreyi yapan üç yarışmacı yarı finale kaldı. İsmail, Poyraz, Aleyna yarı final turuna kalırken Berkay ile Ayşe ön eleme turunda karşı karşıya geldi. Bu turda Ayşe, Berkay'ı 3-0 yenerek yarı finale çıktı. Yarı finaldeki eşleşmeler İsmail - Ayşe, Aleyna - Poyraz şeklinde oldu. Yarı finalde nefes kesen karşılaşmalar ekrana geldi. Aleyna, Poyraz karşısında 3-1 geriden gelip 4-3 öne geçti. İsmail de 3-1 geriden gelip 4-3 üstünlüğü yakaladı. Sonraki turda sayılar alan Ayşe ile Poyraz, yarı finaldeki skoru 4-4'e getirdi. Dokunulmazlık finaline çıkan ilk isim Poyraz'ı 5-4 yenen Aleyna oldu. Günün diğer finalisti ise İsmail Balaban oldu. Bu ikili, performans oyunu sonrasında dokunulmazlık oyun finalinde de karşı karşıya geldi. Mükemmel mücadelede kazanan Aleyna Kalaycıoğlu oldu ve dokunulmazlığı kazandı.

SURVİVOR’DA ELEME ADAYI KİM OLDU?

Finale adım adım ilerleyen Survivor Türkiye 2021’de performans oyunu ve dokunulmazlık oyunu sonrasında ada konseyi toplandı. Haftanın ilk dokunulmazlığı kazanan Aleyna Kalaycıoğlu, ilk eleme adayı olarak Ayşe'yi söyledi.