Survivor’da eleme adayı kim oldu? 13 Şubat Cumartesi Survivor 2021’in ilk eleme adayı

Survivor 2021’de altıncı haftanın ilk eleme adayı bu akşam belli oldu. Survivor Türkiye’de kıran kırana geçen dokunulmazlık oyunu sonrasında ada konseyi toplandı. Dokunulmazlığı kaybeden takıma kötü haberi ada konseyinde Acun Ilıcalı verdi. Erkek – kadın yarışmacı farkına göre oy kullanılan konseyde çıkan aday ise herkesi şaşırttı. Peki, bu akşam Survivor’da kim eleme adayı oldu? 13 Şubat Survivor 2021 1. Eleme adayı kim seçildi?

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2021 01:01
Değiştirme Tarihi: 14.02.2021 01:01

Sevilen yarışma Survivor 2021’de market oyunu ve dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın ilk eleme adayı belirlendi. Survivor’da Ünlüler ile Gönüllüler arasındaki nefes kesen dokunulmazlık oyununda kazananı bayrak yarışı belirledi. Ada konseyinde Acun Ilıcalı tarafından açıklanan kural ile dokunulmazlığı kaybeden takımdan oylama ile potaya giren isim belli oldu. Peki, 13 Şubat Survivor 2021’de eleme adayı kim oldu?

SURVİVOR’DA DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Survivor’da bu akşam dokunulmazlık oyununda Gönüllüler takımından Reşat, sakatlığı nedeniyle oynayamadı. Ünlüler takımı ise Reşat’a karşılık Hayrettin’i oyun dışında bırakmayı seçti. Oyunda parkur deniz üzerine kurulu idi. Denge tahtası, zipline gibi engelleri aşan yarışmacıları zor bir atış bekliyordu. Atışın sayılması için sadece üstteki küpün devrilmesi gerekiyordu. Bu yüzden oyunun en heyecanlı kısmı atışlar oldu. Baştan sona kadar iki takım arasında giden oyunu kazanan da bayrak yarışı belirledi. Skor 9-9 olunca iki takımda en iyi erkek ve kadın yarışmacılar belirlendi. Ünlülerden Merve – Barış, Gönüllülerden Ayşe – Yunus Emre parkura çıktı. Atıcılar ise Ayşe ile Barış idi. Final atışlarında başarılı atışları ile Survivor Ayşe, dokunulmazlığı Gönüllüler takımına kazandırdı.

SURVİVOR’DA İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor’da bu akşam dokunulmazlığı kaybeden takım Ünlüler oldu. Ada konseyinde Ünlüler için SMS halk oylaması yapıldı. Acun Ilıcalı, takımlarda kadın ve erkek yarışmacılar arasındaki farkın en fazla üç olması gerektiğini söyledi. Bu yüzden 8 erkek, 5 kadın yarışmacının olması nedeniyle Ünlülerden eleme adayı erkek yarışmacılar arasından seçildi. Diğer yandan Yiğit ise ilk haftası nedeniyle oylama dışında kaldı. Bu şekilde yapılan oylamada adı en çok yazılan Doğan, Survivor’da haftanın ilk eleme adayı oldu.

SURVİVOR’DA MARKET OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Bu akşam oynanan market oyunu, yine takım oyunu olarak oynandı. Ünlüler ile Gönüllüler, parkura ikişer yarışmacı çıkardı ve el arabası ile parkurda küpler ve halkalar toplandı. Finalde ise küpler, üzerindeki sayılara göre dizilmesi ve sonrasında iki halka ile başarılı atış yapılması gerekiyordu. İki takım arasında gidip gelen oyunda son üç oyunu alan Gönüllüler takımı, skor 7-5 yaptı ve market oyununu kazandı.