Survivor’da dokunulmazlığı kim kazandı? 13 Şubat Survivor 2021’de ilk eleme adayı kim?

Survivor 2021’de Ünlüler ile Gönüllüler arasındaki mücadele bu akşam dokunulmazlık oyunu ile devam etti. 13 Şubat Cumartesi günü Survivor 26. bölümde ilk olarak market oyunu için zorlu bir takım oyunu ekrana geldi. Sonrasında ise Ünlüler ile Gönüllüler, kozlarını 1. dokunulmazlık oyunu parkurunda paylaştı. Dokunulmazlığı kaybeden takım, ada konseyinde oylama ile bir eleme adayı çıkardı. Peki, Survivor’da market oyununu kim kazandı? Dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Survivor’da haftanın ilk eleme adayı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2021 23:35
Değiştirme Tarihi: 14.02.2021 00:42

Ekranların en çok izlenen yarışma programı Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler macerası TV8’da tüm heyecanıyla devam ediyor. Survivor’da bu akşam takımlar ilk olarak market oyununda karşı karşıya geldi. İkili ekip olarak parkura çıkacak yarışmacıları parkurda çözmesi gereken bir de bulmaca vardı. Market oyunu sonrasında takımlar, 1. dokunulmazlık oyununda kıyasıya bir rekabet içine girdi. Kaybeden takım, ada konseyinde oylama ile eleme potasına bir ismi gönderdi. 13 Şubat Cumartesi Survivor 26. bölümde market oyunu, dokunulmazlık oyununu kazanan Ünlüler mi Gönüllüler mi oldu? Eleme adayı hangi takımdan çıktı? İlk eleme adayı kim oldu?

SURVİVOR’DA MARKET OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor Türkiye’de bu akşam takımlar market oyunu için mücadele etti. Parkurda bir el arabasını ile yoldaki küpleri ve halkaları toplayacak iki kişiden biri atıcılık yaptı. Bu ikili, parkurda taşıma sırasında çok zorluk çekti. Günün sonunda parkuru en iyi şekilde tamamlayan, uyumlu çalışan ekip takımına sayı kazandırdı. Haftalık erzak paketini almak isteyen yarışmacıların mücadelesi yine nefes kesti. Karşılıklı alınan sayılar sonrasında skor 5-4 olunca en iyi kadın ve erkek yarışmacılar belirlendi. Ünlülerden İsmail - Melis, Gönüllülerden Steven - Aleyna ikilisi atıcı olarak parkura çıktı. Aleyna - Melis karşılaşmasında geriden gelmesine karşı Aleyna oyunu  alarak skoru 5-5 yaptı. Sonraki oyunda Melis - Steven mücadelesinde ise İsmail'in küpleri yanlış dizmesi sonucunda oyunu kaybetti. Ve Gönüllüler 6-5 öne geçti. Son oyunda ise Gönüllülerden Ayşe, Ünlülerden Merve atıcı olarak parkura çıktı. Bu oyunu da kazanan Gönüllüler, 5-4 geriden gelerek 7-5 market oyununu kazanan takım oldu.

SURVİVOR’DA DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM ALDI?

Ünlüler ile Gönüllüler, dokunulmazlık oyunu öncesinde avantaj oyunu için parkura çıktı. Bayrak yarışında erkeklerde kazanan Gönüllüler, kadınlarda kazanan Ünlüler oldu. Bu yüzden final atışlarını yapacak yarışmacılar seçildi. Ünlülerden Melis, Gönüllülerden Poyraz atış noktasına geçti. Poyraz, rakibine göre daha başarılı atışlar yaparak avantajı Gönüllülere kazandırdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Survivor 2021’de bu akşam ödül oyun sonrasında yarışmacılar, dokunulmazlık mücadelesi verdi. Bu oyunda, Gönüllülerden Reşat'ın sakatlığı nedeniyle oyunda yoktu. Buna karşılık Ünlüler takımı Hayrettin'i oyun dışında bıraktı. Avantajı kazanan Gönüllülerin seçimi sonrasında İsmail ile Batuhan ilk turda yer alamadı. Haftanın ilk dokunulmazlığı almak isteyen Ünlüler ile Gönüllüler, parkurda yine kıran kırana bir mücadeleye girdi. Dokunulmazlık oyunu sırasında ortamda gerilim oyunun hassasiyeti nedeniyle yükseldi. Oyunda finaldeki atışlar yarışmacıları çok zorladı. Dizili iki küpten sadece üstekini topla düşürmeleri gerekiyordu. Alttaki çizgili küpün devrilmesi halinde atış sayılmıyordu. Farkın açılmadı, oyunda bir Ünlülerin bir Gönüllülerin öne geçtiği mücadele yaşandı.

Skor 9-8 Ünlüler lehine iken parkura Ayşe ve Merve çıktı. Ayşe bu sayıyı alarak oyunu bayrak yarışına götürdü. Bayrak yarışında Ünlülerden Merve - Barış, Gönüllülerden Ayşe - Yunus Emre ikilisi çıktı. Kadın yarışmacılar oyuna ilk başlayan oldu. Bayraklarını aynı zamanda kaldırdılar. Sonrasında erkekler parkurda yarıştı. Atıcı olarak ise Barış ile Ayşe kapıştı. Bu sefer dört küp devirmek zorunda kalan atıcılardan Ayşe, takımına dokunulmazlığı getiren atışları yaptı. Böylece Survivor'da ilk dokunulmazlık oyununu kazanan Gönüllüler oldu.

SURVİVOR 2021’DE HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor Ünlüler Gönüllüler’de  bu akşam son olarak ekranlara ada konseyi geldi. Dokunulmazlığı kaybeden takımın yarışmacıları için SMS halk oylaması başlatıldı. Devamında ise bu takım içinde ada oylaması ile bir eleme adayı belirlendi. Ada konseyinde Ünlüler takımında Yiğit, ilk haftası nedeniyle oylama dışında kaldı. Diğer yandan kadın - erkek yarışmacı farkını korumak için kadın yarışmacılar oylama dışında bırakıldı. Buna göre yapılan oylamada en fazla ismi yazılan Doğan, Survivor 2021'in ilk eleme adayı oldu.