Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Yunus Emre Karabacak'ın başarıları

Survivor Yunus Emre, yarışmanın dikkat çeken ve merak edilen isimlerinden. Gönüllüler takımında yer alan Survivor Yunus Emre Karabacak, efsane güreşçilerimizden Reşit Karabacak’ın oğlu. Babası gibi güreş sporu ile ilgilenen Yunus Emre Karabacak’ın hayatı da başarılarla dolu. Peki, Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Yunus Emre Karabacak hakkındaki bilgiler haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 28.02.2021 19:15
Değiştirme Tarihi: 28.02.2021 19:15
Survivor Yunus Emre kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021 yarışmacısı Yunus Emre Karabacak'ın başarıları

Survivor 2021 tüm heyecanıyla devam ederken yarışmacıların hayatları merak konusu olmaya devam ediyor. Gönüllüler takımı kaptanı olan Survivor Yunus Emre, kampta ayağını yaktığı için bir süre oyunlardan uzak kalmış fakat dönüşü ile performansına kaldığı yerden sürdürüyor. Geçen sene kaybettiğimiz Milli güreşçimiz Reşit Karabacak’ın oğlu Yunus Emre Karabacak hakkında merak edilenler haberimizde.

SURVİVOR YUNUS EMRE KİMDİR?

Yunus Emre Karabacak, 11.02.1990 tarihinde Erzurum'da doğdu. 31 yaşında olan Karabacak, uzun süredir güreş yapıyor.  Öte yandan Yunus Emre Karabacak, Kasım 2020’de hayatını kaybeden ünlü güreşçi Reşit Karabacak’ın oğludur.

YUNUS EMRE KARABACAK BAŞARILARI

Survivor 2021 yarışmacıları arasında dikkatleri üzerinde toplayan Yunus Emre Karabacak, Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Bursa’da hayatını sürdüren ve babası Reşit Karabacak’ın izinden giden Survivor Yunus Emre Karabacak, 20 yıldır güreş yaptığını ifade ediyor. Yıldızlar ve gençler kategorisinde Türkiye dereceleri olan başarılı güreşçi, Kırkpınar'da 3 kez dereceye girdi.

YUNUS EMRE KARABACAK’IN EĞİTİMİ

Survivor Yunus Emre Karabacak, eğitim hayatında pek çok farklı şehirde bulunmuştur. Liseyi Atatürk Anadolu Lisesi spor bölümünde okuyan Yunus Emre Karabacak, Balıkesir Üniversitesi BESYO antrenörlük bölümü mezunu. 2015 yılında üniversiteler arası Türkiye şampiyonluğu bulunan Yunus Emre Karabacak, Bursa Osmangazi spor kulübünde spor hayatını sürdürüyor.

YUNUS EMRE KARABACAK EVLİ Mİ? SOSYAL MEDYA HESABI VAR MI?

Güreşçi Yunus Emre Karabacak bekar olup Instagram hesabı "yunusemrekarabacakkk" kullanıcı adıyla mevcuttur. Yunus Emre Instagram’ında günlük hayatından ve spor hayatından paylaşımlar yapmaktadır.

YUNUS EMRE KARABACAK’IN BABASI REŞİT KARABACAK KİMDİR?

Güreşçi olan Survivor 2021 yarışmacısı Yunus Emre Karabacak babası Reşit Karabacak’ın izinden gitmiş bir isimdir. Reşit Karabacak, ülkemize sayısız kez altın madalya kazandırmış başarılı bir güreşçidir. 1954 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Reşit Karabacak 19 Kasım 2020 tarihinde Bursa’da hayatını kaybetmiştir. Güreş’e 19 yaşında İzmir’de başlayan Reşit Karabacak’ın vefatı üzerine, Bakan Muharrem Kasapoğlu başsağlığı mesajı yayımlamıştır. Reşit Karabacak’ın Balkan şampiyonluğu, Akdeniz şampiyonluğu ve Avrupa şampiyonluğu bulunmaktadır.