Survivor Steven kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Steven boyu kaç? İşte Steven Salam’ın hayatı

Survivor Steven kimdir, kaç yaşında? Büyük bir ilgiyle takip edilen yarışmada Gönüllüler takımında yer alan Steven Salam, performansıyla ve Wakanda Forever şeklindeki sevinciyle dikkatleri çekiyor. Peki, Survivor Steven kimdir, kaç yaşında, boyu kaç, nereli? İşte Steven Salam hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 17.04.2021 18:06
Değiştirme Tarihi: 17.04.2021 18:06
Survivor Steven kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Steven boyu kaç? İşte Steven Salam’ın hayatı

Survivor Steven Salam, sevilen yarışmada Gönüllüler takımında yer alıyor. Amatör olarak futbol kariyeri olan Steven Salam, yarışmada da performansıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Parkurdaki “Wakanda Forever” sevincinin ne anlama geldiği merak edilen yarışmacının hayatı da araştırılıyor. Peki, Survivor Steven kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu kaç?

SURVİVOR STEVEN SALAM KİMDİR?

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde dünyaya gelen Salam 2011 yılında Türkiye’ye geldi. Lise ve üniversite öğrenimini Türkiye’de tamamlayan Salam geçtiğimiz sene Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden mezun oldu. Spor bilimleri fakültesinde futbol antrenörlüğü okuyan Salam amatör olarak futbol da oynadı.  Geçen sezon şampiyon olarak 1. Amatör Lig’den Süper Amatör Lig’e yükselen İzmir Karayollarıspor’da futbol oynayan Salam Survivor’da da şampiyonluk istediğini söylüyor.

SURVİVOR 2021’DEKİ PERFORMANSI

Survivor 2021’de Gönüllüler takımında mücadele eden Steven, yüzde 55’lik başarı yüzdesi ile performans tablosunda 8. sırada yer alıyor. Oynanan oyunda 45 karşılaşmadan 24 galibiyet çıkarmayı başarmış. Birebirlerdeki performansı ise 19 galibiyete 11 mağlubiyet.

SURVIVOR’A NEDEN KATILDI?

Steven salam Survivor’a katılmasındaki ilk nedenin Survivor’ı çok sevmesinin olduğunu belirtiyor. Steven Salam’ın ikinci nedeni ise oldukça ilgi çekici. Dünyaya geldiği Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki günlük hayatın Survivor yarışması ile benzediğini belirten Salam ada şartlarına kolaylıkla uyum sağlayabileceğini söylüyor.

DÖRT SENEDİR SURVİVOR’A GİRMEYE ÇALIŞIYORDU!

Survivor’da kendisini kanıtlayacağından emin olduğunu belirten Salam hız kuvvet ve çabukluk konularında kendisine güvendiğini belirtiyor. Survivor’da yarışmanın en büyük hayali olduğunu dile getiren Salam yarışmaya 4 yıldır aralıksız başvurduğunu da eklemeden edemiyor. “İnandığınız zaman başaramayacağınız bir şey yoktur” diyen Salam “İnşallah inandığım o şeye ulaşacağım” diyerek şampiyonluk yolundaki iddiasını da ortaya koyuyor…

STEVEN SALAM INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Survivor Steven’ın Instagram kullanıcı adı ‘steven_salam’dır. Instagram’daki renkli kişiliğiyle dikkat çeken Steven Salam’ın şu anlık 51,7 bin takipçisi bulunuyor.

WAKANDA NEDİR? WAKANDA NEREDE?

Survivor 2021 gönüllüler takımı yarışmacısı Steven Salam’ın, sevinirken söylediği ‘Wakanda Forever’ kelimeleri de pek çok kişi tarafından merak edildi. İnsanlar, ‘Wakanda nedir, Wakanda nerede, gerçek mi?’ gibi soruların yanıtlarını aradı. Wakanda, Amerikan çizgi roman şirketi Marvel tarafıntan yaratılan hayali bir ülkedir. Çizgi romanda Doğu Afrika'da yer aldığı bilinen Wakanda, 2018 yapımı Kara Panter filminde gündeme gelmiştir.