Survivor Sancakay kimdir, kaç yaşında? Survivor Sancakay ne zaman elendi? Sancakay Ilım Morgül kimdir?

Survivor Sancakay kimdir merak konusu oldu. Ekranların en çok izlenen yarışması Survivor 2021’de bu akşam ada konseyi çok tartışmalı geçti. Bu anları dikkatle izleyenler, Aleyna’nın açıklaması sonrasında adı geçen Sancakay Ilım Morgül ismini araştırmaya başladı. Peki, Survivor Sancakay kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2021 01:14
Değiştirme Tarihi: 04.04.2021 01:14
Survivor Sancakay kimdir, kaç yaşında? Survivor Sancakay ne zaman elendi? Sancakay Ilım Morgül kimdir?

Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler’da bu akşam epey tartışmalı bir ada konseyi geçirdi. Gönüllüler takımında ikinci haftada elenen Sancakay Ilım Morgül ismi bu akşam ada konseyinde gündeme geldi. Aleyna’nın Poyraz ve Sancakay açıklamaları sonrasında Survivor Sancakay kimdir araştırılmaya başlandı. İşte Survivor Sancakay Ilım Morgül hakkındaki bilgiler…

SURVIVOR SANCAKAY ILIM MORGÜL KİMDİR?

Sancakay Ilım Morgül, 30 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İzmir ve Rize’de büyüyen Survivor Sancakay, Ünal Karaman’ın yeğenidir. Sporla ilgili olan Sancakay Ilım Morgül, ilk olarak ritmik jimnastik ile spor hayatına başladı. Orta öğretim eğitimini 11’inci sınıfa kadar İzmir’de sürdüren Sancakay Ilım Morgül, futbol kariyerine de futsal ile başlamıştır.

Sonrasında yeşil sahaya geçiş yapan sporcu, 12’inci sınıfta da Rizespor takımına transfer olmuş ve lise eğitimini burada tamamladı, futbol kariyerini de sürdürdü.

Yükseköğretim eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi Rus Dili Edebiyatı Bölümü ile devam eden Sancakay Ilım Morgül, İngilizce ve Rusça da bilmektedir. Sonrasında oyunculuk alanında kendisini geliştirmek isteyen futbolcu, konservatuvar tiyatro bölümü yetenek sınavlarına girmiş ve kazandıktan sonra İstanbul’a taşındı.

Günümüzde 4’üncü sınıf öğrencisi olan Sancakay Ilım Morgül, 2 sezon boyunca da Kadıköy Theatron sahnesindeki Edinburg festivalindeki Ofsayt adlı oyunda başrol olarak sahne almıştır. Öte yandan müzikle de ilgilenen oyuncu, 5 yıldır da Hayal Kahvesi ile anlaşmalı olarak vokalde sahne almaktadır. Kendi bestelerini seslendirmekte ve gitar da çalabilmektedir.

SURVİVOR SANCAKAY’IN INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Survivor Sancakay Ilım Morgül’ün Instagram’da “sancakay8” kullanıcı adı ile 22 bini aşkın takipçisi var. Aynı zamanda youtube.com/c/sancakay adıyla da Youtube kanalında 1,65 bin izleyicisi bulunuyor.