Survivor Sancakay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021’e veda eden Sancakay Ilım Morgül kimdir?

Survivor 2021’e bu hafta veda eden isim Sancakay oldu. Gönüllüler takımında yarışan ve bu hafta eleme adayı olan Survivor Sancakay, açıklanan SMS sıralamasına göre yarışmaya veda etti. İzleyiciler, elenen yarışmacı hakkında Survivor Sancakay kimdir, kaç yaşında, nereli araştırmaya başladı. İşte Sancakay Ilım Morgül hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2021 00:25
Değiştirme Tarihi: 20.01.2021 00:25
Survivor Sancakay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021’e veda eden Sancakay Ilım Morgül kimdir?

Ekranların sevilen yarışması Survivor 2021’de bu hafta adaya veda eden isim Gönüllüler takımından Sancakay oldu. Merakla beklenen Survivor eleme konseyinde 2. Haftanın SMS sıralaması açıklandı. Bu haftanın eleme adaylarından biri olan Sancakay, yarışmaya veda eden isim oldu. Ünal Karaman’ın yeğeni olması, futbol geçmişi ile yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olan Sancakay Ilım Morgül hakkında merak edilenler haberimizde. Peki, Survivor Sancakay kimdir?

SURVIVOR SANCAKAY ILIM MORGÜL KİMDİR?

Sancakay Ilım Morgül, 30 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İzmir ve Rize’de büyüyen Survivor Sancakay, Ünal Karaman’ın yeğenidir. Sporla ilgili olan Sancakay Ilım Morgül, ilk olarak ritmik jimnastik ile spor hayatına başladı. Orta öğretim eğitimini 11’inci sınıfa kadar İzmir’de sürdüren Sancakay Ilım Morgül, futbol kariyerine de futsal ile başlamıştır.

Sonrasında yeşil sahaya geçiş yapan sporcu, 12’inci sınıfta da Rizespor takımına transfer olmuş ve lise eğitimini burada tamamladı, futbol kariyerini de sürdürdü.

Yükseköğretim eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi Rus Dili Edebiyatı Bölümü ile devam eden Sancakay Ilım Morgül, İngilizce ve Rusça da bilmektedir. Sonrasında oyunculuk alanında kendisini geliştirmek isteyen futbolcu, konservatuvar tiyatro bölümü yetenek sınavlarına girmiş ve kazandıktan sonra İstanbul’a taşındı.

Günümüzde 4’üncü sınıf öğrencisi olan Sancakay Ilım Morgül, 2 sezon boyunca da Kadıköy Theatron sahnesindeki Edinburg festivalindeki Ofsayt adlı oyunda başrol olarak sahne almıştır. Öte yandan müzikle de ilgilenen oyuncu, 5 yıldır da Hayal Kahvesi ile anlaşmalı olarak vokalde sahne almaktadır. Kendi bestelerini seslendirmekte ve gitar da çalabilmektedir.

SURVİVOR SANCAKAY’IN INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Survivor Sancakay Ilım Morgül’ün Instagram’da “sancakay8” kullanıcı adı ile 22 bini aşkın takipçisi var. Aynı zamanda youtube.com/c/sancakay adıyla da Youtube kanalında 1,65 bin izleyicisi bulunuyor.