Survivor Parviz kimdir, kaç yaşında? Survivor All Star’a yedeklerden katılan Parviz Abdullayev’e dair bilgiler

Survivor Parviz kimdir merak ediliyor. TV8 ekranlarından büyük heyecanla izlenen Survivor All Star’a yedeklerden katılan dört yarışmacıdan Parviz Abdullayev, Ünlüler takımına girdi. Daha önce 2020 sezonunda yarışan Survivor Parviz’e dair bilgiler araştırılıyor. Peki, Survivor Parviz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2022 21:01
Değiştirme Tarihi: 22.01.2022 21:01
Survivor Parviz kimdir, kaç yaşında? Survivor All Star’a yedeklerden katılan Parviz Abdullayev’e dair bilgiler

Parviz Abdullayev, ekranların en çok izlenen yarışma programı Survivor All Star 2022’e yedeklerden katıldı. Survivor 2020'de Ünlüler takımında yer alan Survivor Parviz, profesyonel olarak kick boks yapıyor. All Star sezonunda da Ünlüler takımına geçen yarışmacı için Parviz Abdullayev kimdir, kaç yaşında, nereli sorgulamaları yapılıyor. İşte Survivor Parviz hakkında merak edilenler...

SURVIVOR PARVİZ ABDULLAYEV KİMDİR?

Parviz Abdullayev, 5 Ocak 1986 yılında Azerbaycan'da doğdu. Şimdiye kadar profesyonel olarak 55 dövüşe katılan Parviz'in bu dövüşlerden 49 galibiyeti, 26 nakavtı ve 6 yenilgisi bulunuyor.

2010 yılında Azerbaycan'da yılın ilk 10 sporcusundan biri ilan edilen Parviz Abdullayev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından spordaki başarısından dolayı yeni bir daire ile ödüllendirildi.

2011 itibariyle "Cobra Kickboks Kulübü'ne" liderlik eden Parviz Abdullayev, 2013 yılından bu yana Olağanüstü Haller Bakanlığı Spor Sağlıklı Merkezi'ne katkıda bulunmaktadır.

Aynı zamanda Gabala Spor Kulübü'nü de temsil eden sporcu, evli ve 2 çocuk babası olmakla birlikte, genç olmasına rağmen oğlu Yusif'i de boksta eğitmektedir.

INSTAGRAM HESABI

Survivor All Star’a yedeklerden katılan Parviz Abdullayev, Instagram’da “cobraperviz” kullanıcı adıyla yer alıyor. Şu an 408 bin takipçisi bulunuyor.