Survivor Ogeday kimdir, kaç yaşında? Survivor All Star yarışmacısı Ogeday Girişken nereli?

Survivor Ogeday, yarışmanın en çok merak edilen isimlerinden. 2017 Survivor şampiyonu olan Ogeday Girişken, milli sporcu. Yarışmada performansı ile dikkat çeken isim, Survivor Ogeday kimdir, kaç yaşında, nereli soruları ile araştırılıyor. İşte Survivor All Star yarışmacısı Ogeday Girişken hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 24.01.2022 20:44
Değiştirme Tarihi: 24.01.2022 20:44
Survivor Ogeday kimdir, kaç yaşında? Survivor All Star yarışmacısı Ogeday Girişken nereli?

Survivor All Star 2022 yarışmacılarından olan Ogeday Girişken’in yarışmada şampiyonluğu bulunuyor. Profesyonel olarak kürek sporu yapan Survivor Ogeday, başarılı milli sporucumuz. Survivor Ogeday Girişken, Gönüllüler takımında yer alıyor. Peki, Survivor Ogeday kimdir, kaç yaşında, nereli? Ogeday Girişken’a dair bilgiler haberimizde.

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 27 Nisan 1992 tarihinden Adana’da doğdu. Türk kürek sporcusu ve oyuncusu olan Ogeday Girişken, doğduğu şehir Adana’da eğitim hayatına devam etti. Marmara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünü okumaya hak kazandı. Daha sonrasında lisans eğitimini tamamladı. 

Sporcu kimliği ile sık sık adından söz ettiren Ogeday, o yıllarda da ilgililer tarafından dikkat çekti. Sonrasında kürek sporu dalında Fenerbahçe‘de lisanslı bir sporcu olarak on yıl kadar kürek takımında yer aldı. Dünya sıralamalarına adını kazıyan Ogeday Girişken 2017 yılında Survivor 2017 yarışmasına katıldı. Survivor Ogeday, katıldığı sezonda finalde Adem Kılıççı ile finale kaldı. Oylama sonucunda 2017 Survivor şampiyonu oldu.

Yarışmanın başlamasının ardından Ogeday gerek karakteri ile gerek parkurlardaki performansı ile kısa zamanda bir adım öne geçmeyi başardı ve o sezonun şampiyonu oldu. Dünya çapında gerçekleşen Litvanya' da gerçekleşen U-23 Kürek Şampiyonası' nda yarışmayı 8. sırada tamamladı.

Ogeday Girişken, 2018 yılında Bir Litre Gözyaşı dizisinde "Teoman" karakteriyle oyunculuk hayatına adımını attı. Daha sonra 2019 yılında Savaşçı dizisinde "Astsubay Çavuş Demir Döğer" karakterini canlandırdı.

OGEDAY GİRİŞKEN’İN INSTAGRAM HESABI NE?

Survivor 2022 All Star yarışmacıları arasında yer alan Ogeday Girişken’in Instagram hesabı sevenleri tarafından sorgulanıyor. ‘ogedaygirisken’ kullanıcı adıyla Instagram’da yer alan başarılı sporcunun 276 bin takipçisi bulunuyor.