Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor All Star’a yedeklerden giren Nisa Bölükbaşı biyografisi

Nisa Bölükbaşı, Survivor All Star’a ikinci haftasında yedeklerden katıldı. Survivor 2022 ana kadrosunda açıklanan Survivor Nisa, rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya ilk haftasında başlayamamıştı. Yedeklerden Survivor All Star’a giren Nisa Bölükbaşı’ya dair bilgiler araştırılıyor. Peki, Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2022 21:56
Değiştirme Tarihi: 22.01.2022 21:00
Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor All Star’a yedeklerden giren Nisa Bölükbaşı biyografisi

Survivor Nisa Bölükbaşı, büyük mücadelenin sürdüğü yarışmaya yedeklerden katıldı. Survivor 2022 All Star ana kadrosunda Gönüllüler takımında açıklanan Nisa Bölükbaşı, rahatsızlığı nedeniyle yerini Yağmur Banda’ya bırakmak zorunda kaldı. Sevilen yarışmanın ikinci haftasında yer almaya başlayacak Survivor Nisa, 2020 sezonuna performansıyla damga vurmuş ve çeyrek finale kalmıştı. İşte Survivor Nisa Bölükbaşı ile ilgili merak edilenler…

SURVIVOR NİSA BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

Survivor Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag'da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018'de Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

2018'de mimarlık okumaya başlayan Survivor Nisa, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

Şu anda eğitimine hala Prag'da devam eden Nisa, oradaki okulu ile anlaşması olan Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Erasmus yapmak istediğini belirtti

Survivor 2020 performans tablosuna bakıldığı zaman yüzde 52 başarı oranı ile 5. sırada yer alıyor. Nisa Bölükbaşı, Survivor’da şu ana kadar çıktığı 424 oyunun 220’sini kazanmayı başardı.