Survivor Meryem kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021’de diskalifiye olan Meryem Kasap kimdir?

Survivor Meryem, yarışmaya bir kez daha sakatlık nedeniyle erken veda etmek zorunda kaldı. Acun Ilıcalı, toplanan ada konseyinde Doktor Metin Kuş’un Meryem Kasap hakkındaki raporunu açıkladı. Geçen sezon da aynı şekilde yarışmadan diskalifiye olan yarışmacının vedası herkesi üzdü. Peki, Survivor Meryem kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor Meryem Kasap hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 24.01.2021 22:37
Değiştirme Tarihi: 24.01.2021 22:37
Survivor Meryem kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor 2021’de diskalifiye olan Meryem Kasap kimdir?

Ekranların sevilen yarışması Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler’de bu akşama Meryem Kasap’ın diskalifiyesi damgasını vurdu. Geçen sezon da aynı şekilde sakatlanıp yarışmaya veda etmek zorunda kalan Survivor Meryem, geçen hafta sakatlanmış ve doktorun kararını ada konseyinde Acun Ilıcalı açıklamıştı. Zorunlu vedası sonrasında Survivor Meryem kimdir, kaç yaşında, nereli araştırılmaya başlandı. Survivor Meryem Kasap hakkında merak edilenler haberimizde.

MERYEM KASAP KİMDİR?

Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ailedeki 3 çocuktan en küçüğü olan Meryem Kasap, ilkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilenmiş. Sporla tanışması lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadı. Daha sonra bireysel spor yapma kararı aldı ve atletizme yöneldi. Bu spora ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başladı.  2-3 yıl bu branşı yaptıktan sonra yaşadığım bir sakatlık sonucu branş değiştirmek zorunda kaldım ve 400 metre branşına geçti. Bu dönem içinde lise öğrenimimi tamamladı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulunu kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Eğitim ve spor hayatını aynı anda yürüttü. Kararlılığı ve azmi sayesinde 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve milli takıma seçildi. Devam eden yıllar içinde bu başarıları devam etti ve Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil etme fırsatı yakaladı. Bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu süreç içinde lisans öğrenimimi tamamladı ve mezun oldu. 12 yıllık spor hayatının, 8 yılı milli takim sporcusu olarak elit bir düzeyde geçti. Şu an hala aktif spor hayatıma devam ederken diğer yandan fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapıyor.

GEÇEN SEZON SAKATLIK ŞANSSIZLIĞI YAŞAMIŞTI

Geçtiğimiz sezon Survivor ile ilgili merak edilenleri yanıtladığı YouTube kanalındaki ‘Survivor – Soru/Cevap’ videosunda, Survivor'a katılmasını sağlayan şeyin, ilham veren şeyin kendisi olduğunu dile getiren Meryem Kasap, her yıl Survivor'ı izlediğini ve neden kendisinin de yarışmadığını kendisine sorarak başvuruları yaptığını ve bu şekilde kabul edildiğini söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Survivor’da ünlü olan ve izleyenlerin en sevdiği oyunlardan olan ödül oyunu ve dokunulmazlık oyunu her oynandığında büyük bir rekabete sahne olur. Meryem Kasap da, kendisine sorulan geçen seneki Survivor'da dokunulmazlık mı yoksa ödül oyununu mu sevdiği sorusuna ise ödül oyunu diyerek çok net bir cevap veriyor. Survivor 2021 Ünlüler Gönüllüler'in yayımlanan tanıtımında Meryem Kasap, geçen seneye atıfta bulunarak "Survivor'a geri döndüm. Yarım kalan bir hesabım vardı onu kapatmaya geliyorum" şeklinde bir sloganla yeni sezonda iddialı olduğunun işaretini verdi.

ADADA NELER YAŞADI?

Çektiği YouTube videosunda gelen sorularda Survivor ile ilgili beklediklerinin gerçekleşip gerçekleşmediği sorulunca Survivor'ı bir arkadaşı anlatsa asla inanmayacağını söylerken orada ancak yaşamak gerektiğini itiraf eden Meryem Kasap, Survivor'dayken normal hayatında hamburger, kola, patates kızartması ve pizzayı çok özlediğini söylüyor. 29 yaşındaki sporcu, bu bahsettiği yemekler olmadan bir hayat düşünemediğini de sözlerine ekliyor. Oradayken Survivor'da geçen sezon çok fazla kıskanıldığını hissetmediğini söyleyen Kasap, Survivor'dan sakatlığı sebebiyle ayrıldıktan sonra izlediği videolarda bütün sporları yapabilmesi nedeniyle bazıları tarafından kıskanıldığını gördüğünü söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

SURVİVOR MERYEM’İN INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Survivor’da yarışmacıları desteklemek isteyen izleyiciler, onların sosyal medya hesaplarını da takibe alıyor. Survivor Meryem Kasap’ın Instagram hesabı https://www.instagram.com/meryem/?hl=tr olup şu an 463 bin takipçisi bulunuyor.