Survivor İsmail Balaban kimdir, nereli? Başpehlivan İsmail Balaban, Survivor 2021 Ünlüler kadrosunda!

Survivor 2021 kadrosunda yer alan İsmail Balaban, güreşteki başarılarını parkurda da gösteriyor. Kırkpınar yağlı güreşlerinde iki kez başpehlivanlık kazanan Survivor İsmail Balaban, adada arkadaşları tarafından da pehlivan olarak çağrılıyor. Peki, Survivor İsmail Balaban kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Survivor 2021 Ünlüler kadrosunda yer alan İsmail Balaban hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 19:03
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 19:03
Survivor İsmail Balaban kimdir, nereli? Başpehlivan İsmail Balaban, Survivor 2021 Ünlüler kadrosunda!

Ekranların en çok izlenen yarışma programı Survivor 2021 Ünlüler kadrosunda iki kez başpehlivanlık kazanmış İsmail Balaban da yer alıyor. Adanın zorlu şartları ve birbirinden zorlu parkurlarında başarılı bir performans gösteren Survivor İsmail Balaban, izleyiciler tarafından hayat hikayesi, başarıları araştırılıyor. Peki, Survivor 2021 ünlüler takımından İsmail Balaban kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte başpehlivan İsmail Balaban hakkında merak edilenler…

SURVİVOR İSMAİL BALABAN KİMDİR?

İsmail Balaban, 3 Eylül 1987 tarihinde Antalya’da doğdu. Elmalı’nın Akçay köyünde çiftçilik yapan Hasan-Ümmü Gülsüm Balaban çiftinin ikiz çocuklarından biri olan (İsmail ve Turan Balaban) İsmail Balaban, küçük yaşta güreşe merak salmış, 17 yaşındayken eski yağlı güreş pehlivanlarından Ziya Talan’ın kendilerini keşfetmesiyle güreşi profesyonel olarak yapmaya başladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

ELMA BAHÇELERİNDE HAMALLIKTAN BAŞPEHLİVANLIĞA

Hafta sonları ilçedeki elma bahçelerinde hamallık yapan ikizler, hafta içi de buradan kazandıkları para ile hem eğitimlerini hem de güreş hayatlarını sürdürmeye çalıştı. Antalya’nın çeşitli yerlerinde düzenlenen güreş müsabakalarına gitmek için geceleri kamyonlara saman balyaları yükleyen, yaşıtlarına göre daha iri vücutları nedeniyle ağır işlerde çalışan İsmail ile kardeşi Turan Balaban, Konyaaltı Belediye Spor Kulübü çatısı altında çıktıkları çayırlarda başarılı sonuçlar almış ve güreş severlerin sevgisini kazandı. Zor şartlarda güreşe devam eden İsmail Balaban, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ilgisi ve güreş sever iş adamlarının desteği ile art arda şampiyonluklar kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İSMAİL BALABAN’IN GÜREŞTEKİ BAŞARILARI

2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2013 yılındaki 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale kalıp başpehlivan olmayı başardı.

2014 yılındaki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Fatih Atlı'ya yenilerek 2. oldu. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu'yu yenerek 2. kez Başpehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise Ali Gürbüz'e finalde yenildi. Fakat Ali Gürbüz'ün doping testi pozitif çıkınca ve altın kemer İsmail Balaban'a verildi.

2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü

2013 Kırkpınar başpehlivanlığı

2014 Kurtdereli başpehlivanlığı

2014 Kırkpınar ikinciliği

2015 Kurtdereli ikinciliği

2016 Kurtdereli üçüncülüğü

2017 Kırkpınar başpehlivanlığı

2018 Kurtdereli başpehlivanlığı

2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği