Survivor Hikmet kimdir, kaç yaşında, nereli? 4. eleme adayı olan Survivor Hikmet Tuğsuz'a dair merak edilenler

Survivor 2022 All Star’da zorlu mücadele başladı. Gönüllüler takımında yer alan Hikmet Tuğsuz, bu akşam yapılan oylama sonucunda dördüncü eleme adayı oldu. Peki, Survivor Hikmet kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Hikmet Tuğsuz hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 18.01.2022 23:53
Değiştirme Tarihi: 18.01.2022 23:53
Survivor Hikmet kimdir, kaç yaşında, nereli? 4. eleme adayı olan Survivor Hikmet Tuğsuz'a dair merak edilenler

Survivor 2022 All Star'da haftanın son eleme adayı Hikmet Tuğsuz oldu. Gönüllüler takımında yarışan Survivor Hikmet, daha önce 2019 sezonunda yarışmış ve ciddi bir sakatlık geçirmişti. Önceki dokunulmazlık oyununda kafasını kötü şekilde vuran ve on dikiş atılan Survivor Hikmet, oylama sonucunda sürgüne kampına giden dördüncü eleme adayı oldu. Eleme adayı olan Survivor Hikmet'e dair bilgiler araştırılıyor. İşte Survivor Hikmet Tuğsuz'a dair bilgiler...

SURVİVOR HİKMET KİMDİR?

 

Survivor 2022 All Star’da Gönüllüler takımında yer alan Hikmet Tuğsuz, 16 Kasım 1986 yılında dünyaya gelmiştir.  35 yaşındaki Hikmet Tuğsuz, aslen Antalyalıdır. Antalya'nın Akseki ilçesine bağlı Bademli kasabasında doğan Hikmet, spor dolu bir geçmişe sahip. Uzun boyu ve fiziğiyle dikkat çeken Hikmet, pek çok ismin çekindiği bir yarışmacı.

HİKMET TUĞSUZ BOYU KİLOSU KAÇ?

Hikmet Tuğsuz 188 boyunda ve 93 kilodur. 2019 yılında Survivor'a katılabilmek için kısa sürede çok fazla kilo veren Hikmet Tuğsuz, kafasına koyduğunu yapabileceğini, gözünün gördüğünden korkmadığını dile getiriyor.

HİKMET TUĞSUZ MESLEĞİ NE?

Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olan Hikmet Tuğsuz, ilkokul 4. sınıfta katıldığı bir yarışma sonucu sporla tanıştı.

Antrenörlerinin yönlendirmesi sonucu atletizm ile tanışan Survivor Hikmet, Milli Takım antrenörü Ertuğrul Oğulbulan'ın da yardımıyla decatlon branşına yöneldi. Uzun yıllar boyunca burada rekorları elinde bulunduran Survivor Hikmet, bu sürede geçilemedi ve şampiyon oldu.

Bunun yanı sıra hentbol, futbol, triatlon ve voleybol gibi branşlarla da ilgilenmiş olan Survivor Hikmet Tuğsuz, üniversitenin ardından hem antrenörlük hem de sporculuk yapmaya devam etti.

Kırkpınar Başpehlivanları Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağdeviren, Bayram Arslantaş gibi sporcularla birlikte olan Tuğsuz, bu isimlere antrenörlük yapmıştır.

2019 SURVİVOR TÜRKİYE YUNANİSTAN ÖNCESİ BUNLARI SÖYLEMİŞTİ:

Survivor Türkiye Yunanistan yarışması öncesi kendisin tanıtan Hikmet Tuğsuz, şu ifadeleri kullanmıştı:

Toroslarda büyüdüm, ailem hayvancılık yapıyor. Spor yapıyordum aktif olarak ancak sporu bıraktım. Milli takım antrenörlüğü yapıyorum. Lise bittikten sonra iyi bir üniversiteye aldılar. Başarılar gelmeye başladı. 8 sene Türkiye'de decatlonda geçilmedim. Çok zor branştır, 10 tane branşı yapabilme özelliğine sahip bir sporcuyum.

Bana atletizmde Deli Hikmet derler, kimsenin yapamadıklarını yaptığım için. Survivor senin yerin dediler ve ben de başvurdum. Survivor'da her şey bana göre. Gözümün gördüğü her şeyi yapabilirim.

Buradan giderken beni hiçbir şey üzmez. Yıllardır il dışındayım. Yemek seçmiyorum, ne olursa olsun yiyebilirim aç kalacağımı düşünmüyorum. Ben Yörük çocuğuyum. Toros ruhu bende oldukça Yunanlar vız gelir.

SURVİVOR HİKMET EVLİ Mİ? INSTAGRAMI NE?

Özel hayatı yakından merak edilen Survivor Hikmet Tuğsuz'un evli mi yoksa bekar mı olduğu da internette araştırılıyor. 35 yaşındaki iddialı yarışmacı bekar. Sosyal medyayı da aktif kullanan Hikmet, 'hikmettugsuz' kullanıcı adıyla Instagram'da yer alıyor ve şu an itibariyle takipçi sayısı 74 binden fazla.

SURVIVOR 2019'DAKİ SAKATLIĞI

Survivor Hikmet, adadaki bir oyun sırasında çok talihsiz bir sakatlık geçirmiş ve dizlerinde tüm bağları koparmıştı. Yarışmaya devam edemeyip diskaliye olmak durumunda kalan Survivor Hikmet, sonrasında bir gün sürecek bir ameliyata girmiş ve uzun süre tedavi görmüştü.