Yayınlanma Tarihi: 26.04.2020 | Değiştirme Tarihi: 26.04.2020

Survivor Elif ile Evrim'in mücadelesi nefes kesti

TV8 ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin en çok izlenen en heyecanlı yarışma programı Survivor 2020'nin 58. bölüm 2. dokunulmazlık oyununda ünlüler takmından Survivor Elif ile gönüllüler takımından Survivor Evrim'in mücadelesi adeta nefes kesti. İşte nefesleri kesen o anlar...Survivor’da dokunulmazlık oyunu sırasında nefes kesen mücadeleler yaşanıyor. Survivor 2020’nin 26 Nisan Pazar günü ekrana gelen 58. bölümünde Ünlüler ile Gönüllüler, ikinci dokunulmazlık oyunu için mücadele veriyor. Oyun sırasında Ünlüler 1-0 önde iken Elif ile Evrim zorlu parkurda karşı karşıya geldi. Ünlülerden Elif, parkurda daha hızlı idi ve atışlara daha önce geldi. Fakat Evrim, geriden gelmesine rağmen atışlarda Elif’i yakalamayı başardı. Oyunda kazananı ise son atış belirledi.

SURVİVOR EVRİM KEKLİK KİMDİR?

Evrim Keklik, 29 yaşında ve İstanbul doğumlu. İlkokul 1. sınıfta Fenerbahce Spor Kulübü'nde voleybola başladı ve 10 yıl boyunca devam etti. Sonrasında Galatasaray voleybol takımına transfer oldu ve 1 yıl sonra oradan da Konya Ereğli Belediyesi voleybol takımına transferi gerçekleşti. Omzumda oluşan sakatlıktan dolayı tedavileri uzun sürdü ve voleybola ara vermek zorunda kaldı. Bu sırada Ankara Gazi Üniversitesi Besyo bölümünde eğitimime devam etti. Üniversitede 4 yıl yüzdü ve 3. kademe yüzme antrenörü olarak  mezun oldu. Üniversite eğitimi 7 yıl sürdü. İstanbul'a ailesinin yanına 2017 yılında geri döndü ve sualtı hokeyine başladı. 1 yıldır bu spor ile ilgileniyor. Ayrıca bir spor kulübünde yüzme antrenörlüğüne de devam ediyor.

SURVIVOR ELİF YILDIRIM GÖREN KİMDİR?

14 Şubat 1990 yılında Bursa'nın İznik ilçesinde doğan Elif Yıldırım Gören, 400 metre engelli yarışında uzmanlaşmış kadın koşucumuzdur.

1.70 boyunda ve 55 kilo olan Elif Gören, Kemal Şencan ve Fausto Ribeiro tarafından çalıştırılan ENKA Spor Kulübü üyesidir.

Elif Yıldırım Gören, 2012 Yaz Olimpiyatları'ndaki 4 × 400m bayrak yarışı etkinliğine katılan en genç milli atletizm takımı üyesi olmuştur.

SURVIVOR’DA İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor'da haftanın ilk eleme adayı, ada konseyinde yapılan oylama sonucu belli oldu. Son yılların en ilginç oylaması Survivor 2020 Ünlüler takımı tarafından yapıldı. Ünlüler takımında kutudan çıkan isimler; Elif, Sercan, Aycan, Emre, Aşkım oldu. Neredeyse herkesin birbirini yazdığı ada konseyinde Ünlüler takımından Yunus Emre, haftanın ilk eleme adayı oldu.

SURVIVOR’DA DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor’da ilk dokunulmazlık oyunu için takımlardan üçer kişi parkura çıktı. İki kişi tarafından yürütülen el arabası üzerine oturmuş 3. kişi ise iki elindeki ve kucağındaki küpü düşürmeden taşımaya çalıştı. Yolda topladıkları 3 adet küpü, parkurun sonunda gösterilen yere astılar. Son olarak kum torbaları ile bu asılan küpler devrilmeye çalıştılar. Gönüllüler oyuna çok iyi başladı ve skoru 7-0'a kadar getirdiler. Buradan sonra Ünlüler yavaş yavaş arayı kapatmaya başladı. Sercan'ın sakatlanması ile Gönüllüler skoru 9-6 yaptılar fakat Ünlüler iki oyunu alarak 9-8'e taşımayı başardılar. Nefes kesen mücadelede 10-8 skorla dokunulmazlık oyununu, dokunulmazlığı kazanan takım Gönüllüler oldu.