Survivor Dora kimdir, kaç yaşında, nereli? Eleme adayı Uğurtan Dora hakkındaki bilgiler

Survivor Dora, haftanın eleme adaylarından biri. Gönüllüler takımında yer alan Uğurtan Dora, Survivor 2021’de Dora ismini kullanıyor. Yarışmanın dikkat çeken isimlerinden olan Uğurtan Dora’nın hayatına dair bilgiler araştırılıyor. Peki, Survivor Dora kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2021 19:23
Değiştirme Tarihi: 20.04.2021 19:23
Survivor Dora kimdir, kaç yaşında, nereli? Eleme adayı Uğurtan Dora hakkındaki bilgiler

Survivor 2021’de bu akşam bir eleme yaşanacak. Bu hafta eleme potasında olan Uğurtan Dora, yarışmanın dikkat çeken ve gündeminde olan yarışmacılarından. Asıl adı Uğurtan Dora olan yarışmacı, Survivor’da Dora olarak hitap edilmesini istiyor. Eleme konseyi öncesi internette sorgulanan Survivor Uğurtan hakkındaki bilgiler haberimizde.

SURVIVOR UĞURTAN DORA KİMDİR?

Survivor 2021 yarışmacısı Uğurtan Dora, 7 Kasım 1984 İstanbul’un Şişli semtinde doğmuştur.  2000’de Saint Benoit Fransız Lisesi ortaokul bölümünden, 2004 yılında Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’ni tamamlayan Uğurtan Dora, yükseköğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi'nde İktisat bölümünde yaptı.

SURVİVOR DORA NE İŞ YAPIYOR?

Fas, Cezayir, Tunus ve İran’da IMMİB ticaret heyeti ve bakanlar kurulu adına tercümanlık yapan Dora, Yves Rocher’da 2013-2018 yılları arasında yönetici olarak görev aldı. Ayrıca Uğurtan Dora, 2000 yılında bu yana 50’dan fazla reklamda rol aldı.

İLGİLENDİĞİ SPORLAR

Birçok spor dalıyla ilgili olan Survivor Uğurtan Dora; su topu, jimnastik, kürek, basketbol ve fitness’la uğraştı. Öte yandan Dora’nın, ENKA – TOFAŞ - Beykozspor’da lisanslı olarak basketbol geçmişi de bulunuyor.

SURVİVOR DORA’NIN INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Survivor Uğurtan Dora, Instagram’da paylaşımlarını 'ugurtandora' kullanıcı adıyla yapıyor. Yarışma öncesinde 1500 olan takipçi sayısı şu anlarda 23,8 bine ulaşmış durumda